Dodaj swoim włosom objętości

Triki na dodanie włosom objętości

 
Nawet najlepszy makijaż i stylizacja nie będą dobrze wyglądać, jeśli nasze włosy będą cienkie i przyklapnięte. Podpowiadamy jak za pomocą prostych trików dodać włosom objętości.
Najprostszy sposób na dodanie fryzurze objętości to odpowiednie suszenie włosów. Można to robić na trzy różne sposoby. Pierwsza, bardzo prosta metoda, to suszenie włosów głową w dół. Przed rozpoczęciem suszenia warto nałożyć odrobinę produktu dodającego objętości. Dzięki temu włosy odbiją się u nasady i będą sprawiać wrażenie, że jest ich więcej niż w rzeczywistości.
Druga metoda to suszenie włosów na dużej, okrągłej szczotce. To trik często stosowany przez fryzjerów. Lekko podsuszone pasma nakręcamy na szczotkę i suszymy suszarką. Przed suszeniem warto nałożyć piankę do włosów lub inny kosmetyk do stylizacji, dodający objętości. Nawijanie pasm warto rozpocząć od dolnych partii włosów – to dodatkowy sposób na zwiększenie objętości.
Trzecia metoda to suszenie włosów za pomocą suszarki z dyfuzorem. Wypustki dyfuzora unoszą włosy już w trakcie suszenia, dodając fryzurze objętości. Dzięki temu włosy są optycznie bardziej puszyste i nie przylegają do głowy.
Kolejny sposób na poprawę objętości to zmiana położenia przedziałka. Jeśli przez dłuższy czas układamy włosy w ten sam sposób to kosmyki przyzwyczają się i zaczynają lekko opadać. Przełożenie ich na drugą stronę sprawi, że będą bardziej sprężyste i odbite u nasady.
Ratunkiem w nagłych sytuacjach może być suchy szampon. Świetnie sprawdzi się na chwilę przed wyjściem i np. na wakacjach. Brunetki powinny wybierać szampony do ciemnych włosów, które nie zostawią jasnego pyłku. Z suchym szamponem nie warto jednak przesadzać – może przesuszać skórę głowy.

 

dodanie włosom objętości

 

 

5/5 - (2 votes)