Okres zimowy to szczególnie trudny czas dla włosów, ponieważ narażone są na ekstremalne wahania temperatur i wilgotności powietrza i dlatego szczególnie w okresie zimowym powinniśmy zadbać o swoje włosy z należytą starannością jeśli nie chcemy narażać się na ich nadmierne wypadanie.
Jak dbać o włosy zimą, by zachowały dobrą kondycję i nie wypadały nadmiernie?
Kilka skutecznych rad:

  • dostarczamy odpowiednie dawki witamin i minerałów do organizmu
  • staranne myjemy włosy delikatnym szamponem, tak często, jak tego potrzebują
  • nakładamy odżywkę na włosy po każdym ich myciu
  • masujemy skórę głowy tak, aby poprawić krążenie krwi w naczyniach wokół mieszków włosów
  • w trakcie dnia na suche włosy nakładamy naturalne olejki tak, aby je nawilżyć stosownie do indywidualnych potrzeb
  • w miarę możliwości, na początku zimy przyjmujemy kroplówkę witaminową, która wzmocni nasz organizm i jego odporność, a także dostarczy skondensowaną dawkę witamin i minerałów poprawiających kondycję włosów, skóry i paznokci
  • w przypadku nadmiernego wypadania włosów skontaktuj się z lekarzem trychologiem lub dermatologiem.

Podczas mroźnych dni nasze włosy wymagają szczególnej uwagi oraz właściwie dobranej pielęgnacji na co dzień. W trosce o włosy myjemy je starannie, tak często, jak tego potrzebują. W okresie zimowym zalec się używanie delikatnych szamponów, niepowodujących obciążania włosów.
Regularny masaż skóry głowy to kolejny bardzo istotny element specjalnego zimowego traktowania naszych włosów. Masaż skóry głowy można wykonywać podczas mycia bądź nakładania odżywki. Jak masować skórę na głowie? Kładziemy całe dłonie na głowie i lekko dociskając palce do skóry, powoli przesuwamy je we wszystkich kierunkach.
Masaż skóry na głowie poprawia krążenie krwi, przez co poprawiamy odżywianie mieszków włosowych, co poprawia stan włosów, ich kondycję i sprzyja szybszemu wzrostowi włosów.

Kolejny element szczególnej dbałości o włosy, to nakładanie odżywek na włosy po każdym ich myciu. Polecane na zimę odżywki to preparaty odżywcze i jednocześnie nawilżające.

Naturalne olejki do włosów to kolejny istotny element naszych starań o jak najlepszą kondycję włosów zimą. Regularne nakładanie olejków zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów i chroni je przed działaniem wilgoci oraz mrozu. Doskonale sprawdza się każdy naturalny olejek.

Zimą powinniśmy przyjmować większe dawki witamin i minerałów niezbędnych dla naszego dobrego zdrowia i dla naszych włosów. O odpowiednią dozę witamin dbamy przez dostarczanie ich w pokarmach, w formie suplementów oraz w postaci kroplówki witaminowej.

Okres zimowy to szczególnie ciężki okres dla włosów, ale dbając o nie we właściwy sposób, raczej nie doświadczymy ich nadmiernego wypadania.

5/5 - (1 vote)