Pielęgnacja włosów szybko przetłuszczających się

 

Skóra głowy każdego człowieka wydziela substancję, zwaną sebum. Ma ona na celu nawilżenie i ochronę włosów, jednak jej nadmiar szkodzi. Pomijając kwestie estetyczne, nadmiar sebum przyczynia się do wypadania włosów. Każdy człowiek wydziela indywidualną ilość sebum, jednak z najbardziej uciążliwym problemem w tej kwestii borykają się osoby, które wydzielają go za dużo.

Należy wówczas zadbać o odpowiedni dobór kosmetyków i postępowanie ze skórą głowy.
Przede wszystkim należy unikać wody: chlorowanej i gorącej. Oba te rodzaje wody wysuszają skórę, która wówczas zaczyna wydzielać jeszcze więcej sebum. Ponadto, gorąca woda odchyla łuski włosów, przyczyniając się do ich matowienia. Udając się na basen należy więc stosować czepek ochronny, a włosy myć w ciepłej lub letniej wodzie.

Oprócz tego należy unikać częstego czesania włosów, gdyż włosie szczotki lub grzebienia podrażnia gruczoły łojowe, które ze wzmożoną siłą zabierają się za produkcję sebum. Z tego samego powodu niewskazane jest niepotrzebne przeczesywanie włosów, drapanie skóry głowy itd. Osobom z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami odradza się także grzywki, ponieważ przysłaniając twarz otrzymują sebum także ze skóry czoła.

Kosmetyki do włosów przetłuszczających się

Istnieje wiele kosmetyków do włosów mocno przetłuszczających się, jednak wiele z nich tylko pogarsza problem. Zamiast ograniczać produkcję sebum, wysuszają skórę głowy. Osobom z problemem nadmiernie przetłuszczających się włosów zaleca się podwójne mycie włosów. Najlepiej do tego celu wybrać szampon ziołowy. Następnie należy nałożyć odżywkę, wybraną w zależności od rodzaju włosów. Trzeba jednak uważać by odżywki nie nakładać na skórę głowy, tylko same włosy. Nałożona na nasadę może spowodować efekt nieświeżych włosów.

Włosy mocno przetłuszczające się są uciążliwym problemem, ale znając kilka wskazówek można dłużej cieszyć się ich świeżością.

 

pielęgnacja włosów przetłuszczających się

 

 

5/5 - (1 vote)