Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne w naszym życiu są zdrowe i piękne włosy. W przeszłości troską o swoje włosy wykazywały się przede wszystkim kobiety, ale z czasem i mężczyźni stali się świadomi stanu swoich włosów i starają się dbać o nie podobnie jak kobiety. Świadomość dotycząca kondycji włosów w równym stopniu dotyczy mężczyzn, jak i kobiet.

Obserwując stan swoich włosów, należy pamiętać, że żywotność włosów jest w dużej mierze zdeterminowana genetycznie. Jednak tryb życia i okoliczności, takie jak stres, intensywny tryb życia, niekorzystne warunki środowiskowe, zły stan zdrowia i dieta mogą również prowadzić do przedwczesnej utraty włosów u niektórych osób.

Wypadanie i wzrost włosów to procesy biologiczne występujące jednocześnie, ale tylko wtedy, gdy wypadanie włosów zostanie zatrzymane w ciągu około roku od pierwszego nadmiernego ich wypadania. Jeśli włosy nie zostaną odbudowane samoistnie w tym czasie, to uważa się, że taka utrata nigdy nie zostanie przywrócona. Eksperci zakładają, że cebulki włosów, które wypadły i nie odrosły w ciągu roku, są po tym okresie martwe i wówczas jedyną skuteczną metodą odzyskania włosów jest ich przeszczep.

Kiedy już zdecydujesz się na przeszczep włosów, to z pewnością zadasz sobie pytanie, kiedy jest najlepsza czas, która pora roku jest najlepsza na poddanie się temu zabiegowi.

 

Kiedy jest najwłaściwszy czas na przeszczep włosów?

Czy przeszczep włosów jest lepszy zimą, czy latem? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale większość specjalistów od transplantacji włosów sugeruje, że zima to lepszy czas na poddanie się zabiegowi przeszczepu włosów, min z uwagi na panujące niższe temperatury, które sprzyjają szybszemu i lepszemu gojeniu się mikro ran powstałych w wyniku zabiegu przeszczepu włosów.

Kiedy zdecydować się na przeszczep włosów to powszechna wątpliwość występująca u pacjentów, którzy chcą poddać się zabiegowi przeszczepu. Obiektywna prawda jest taka, że ​​przeszczep włosów można zaplanować w dowolnym momencie, w dowolnej porze roku. Głównym problemem przeszczepów włosów są predyspozycje pacjenta do poddania się temu zabiegowi, a nie czas czy pora roku. Chociaż zawsze pamiętajmy, że upalne lato jest mniej sprzyjającą porą roku na wykonanie zabiegu.

Zakładając, że pacjent poddaje się zabieg przeszczepu włosów latem, to zaleca się unikania bezpośredniego lub pośredniego kontaktu ze słońcem, a także powstrzymania się od pływania przez pierwsze dziesięć dni po zabiegu przeszczepu włosów.

Jeśli pacjent zdecyduje się na przeszczep włosów zimą, to radzimy, aby przez kilka pierwszych dni nie nosił żadnego nakrycia głowy, takiego jak czapka lub szczelnie okrywający głowę szal, aby uchronić się przed zimnem. Mikro rany powstałem w wyniku przeszczepu przez kilka, kilkanaście dni nie powinny być narażone na żaden dotyk lub ucisk.

Czas lub pora roku nie są decydującymi czynnikami, kiedy pacjent powinien poddać się zabiegowi przeszczepu włosów.

Korzystnym momentem na przeszczep włosów jest moment, w którym pacjent widzi, że jest gotowy na zabieg i może całkowicie poradzić sobie z harmonogramem dnia pracy, tak aby nie narażać głowy na działanie czynników pogodowych oraz innych niedogodności związanych z pracą i codzienną aktywnością.

Która pora roku jest najlepsza na przeszczep włosów?

W jakim czasie pacjent powinien poddać się zabiegowi przeszczepu włosów?

Stwierdzenie, że nie ma „najlepszego” czasu na wykonanie zabiegu przeszczepu włosów jest prawdziwe, ale jest dość skomplikowane, ponieważ nie ma faktycznego rozróżnienia co do tego, kiedy należy przeprowadzić zabieg, chociaż są określone plusy i minusy dla rekonwalescencji po zabiegu o każdej porze roku.

Przeszczep włosów jest możliwy o każdej porze roku, pod warunkiem że po zabiegu pacjent będzie przestrzegał otrzymanych od lekarza zaleceń, a część zaleceń jest związana z porą roku, o czym była mowa w tekście powyżej. Czas i pora roku nie są głównymi czynnikami ograniczającymi proces przeszczepu włosów.

Wybór konkretnego terminu i sezonu na przeszczep włosów nie wpływa na powodzenie zabiegu. Należy pamiętać, że zabieg może trwać kilka, a nawet ponad osiem godzin i pacjent musi być na to przygotowany. Należy wspomnieć również o tym, że temperatura lub zmiany temperatury nie mają wpływu na wyniki przeszczepów włosów, ale mogą mieć wpływ na postęp w gojeniu skóry głowy.

 

Dlaczego niektórzy pacjenci uważają, że wiosna lub lato to najlepsze pory roku do przeszczepu włosów?

 

Z przeprowadzanych badań wynika, że ludzie decydują się na operację przeszczepu włosów najczęściej wiosną lub latem. Decydowanie się na przeszczep włosów latem jest dość powszechne ze względu na okres wakacji, czyli czas, kiedy wielu ludzi przerywa codzienną pracę, rutynę i może w tym czasie lepiej skoncentrować się na zaleceniach od lekarza. Wakacje, czas urlopu, a nie pora roku to najlepszy czas na przeszczep włosów.

Plusy i minusy wykonywania zabiegu przeszczepu włosów latem i zimą

 

Lekarze twierdzą, że nie ma nic złego w przeprowadzaniu zabiegu przeszczepu włosów latem i ta pora roku tak jak każda inna nie wpływa na rezultat przeszczepu włosów. Jednak podczas rehabilitacji mieszków włosowych należy wziąć pod uwagę spowolnienie procesu gojenia skóry głowy po zabiegu, z powodu temperatur i nadmiernej potliwości w tym sezonie, a zwłaszcza gdy mamy upalne lato.

Aby uniknąć takich powikłań z powodu bakterii w pocie, pacjentowi zaleca się unikanie czynności i praktyk powodujących pocenie. Pacjent jest instruowany, aby unikać ekspozycji na szkodliwe promienie słoneczne, które mogą utrudniać proces gojenia skóry głowy. Lato może być sezonowym wyborem na poddanie się operacji przeszczepu włosów, ale pacjenci muszą bezwzględnie postępować zgodnie z instrukcjami lekarzy.

Wielu ekspertów twierdzi, że zima to najlepszy czas na operację przeszczepu włosów, ponieważ chłodniejszy klimat wpływa na mniejszą potliwość skóry i to sprawia, że skóra głowy goi się szybciej, ale nawet zimą zaleca się pacjentom rezygnację z nakrycia głowy w pierwszych dniach po zabiegu przeszczepu włosów, aby skuteczniej przyspieszyć gojenie skóry głowy.

 

Decydując się na przeszczep włosów, powinieneś ocenić, kiedy to dla Ciebie jest najwłaściwszy czas na zabieg, kiedy będziesz mógł poddać się całkowicie zaleceniom lekarz trychologa co do aktywności i ograniczeń po zabiegu, a nie kierować się wyłącznie porą roku przy wyborze terminu przeszczepu włosów. Ostateczna decyzja będzie należała wyłącznie do Ciebie. Decydując się na przeszczep włosów, miej na uwadze, że przeszczep to jedyna skuteczna metoda odzyskania utraconych włosów. Jeśli rozważasz przeszczep włosów to zapraszamy na konsultacje w gabinecie Hair-Med w Mielcu.

 

przeszczep włosów - przygotowanie

 

5/5 - (1 vote)