Łysienie i implanty włosów 

 

Łysienie jest procesem w większości przypadków uwarunkowanym genetycznie. Bardzo dokładny wywiad będzie pomocny w określeniu planu ewentualnych zabiegów przeszczepów włosów. Każdy pacjent ma indywidualne potrzeby i dla każdego osobno określamy plan leczenia.

W wywiadzie wykluczamy ewentualne inne niż genetyczne czynniki powodujące łysienie, takie jak: choroby układowe; łysienie z powodu radio lub immunoterapii; zaburzenia hormonalne, np. choroby tarczycy deficyty pierwiastków śladowych i mikroelementów.

Leczenie łysienia będzie różnic się w zależności od przyczyny.

 

Przyczyny łysienia

  • Przyczyny odwracalne łysienia takie jak na przykład niedobory różnych witamin, mikroelementów, jak i również wszelkie zaburzenia hormonalne mogą być leczone w sposób farmakologiczny
  • Nieodwracalne przyczyny typu genetycznego lub mieszane, które powinny być odpowiednio rozpoznane i leczone. W przypadku łysienia genetycznego stosujemy terapię łączoną, farmakologiczną i leczenie zabiegowe
  • Łysienie androgenowe u mężczyzn – decydującą role odgrywają tu predyspozycje genetyczne
  • Androgenowe łysienie u kobiet – występuje rzadko i jest wynikiem działania hormonów żeńskich, estrogenów. Łysienie u kobiet występuje najczęściej po okresie menopauzy i nie powoduje takich ubytków owłosienia jak u mężczyzn. Najczęściej mamy do czynienia z różnego stopnia przerzedzeniem włosów.
  • Po urazach
  • Po oparzeniach
  • Proces łysienia spowodowane stanami zapalnymi skóry na głowie

 

łysienie i implanty włosów

Implanty włosów

Implanty włosów i ich wszczepianie to coraz popularniejsza metoda walki z łysieniem. Metoda, która daje spektakularny efekt w krótkim czasie. Medyczna implantacja włosów pod skórę gwarantuje osiągnięcie oczekiwanego przez klienta  efektu estetycznego.

Zabieg implantacji włosów polega na wszczepieniu pacjentowi w skórę głowy sztucznych włosów biozgodnych z jego włosami. Implantacje sztucznych włosów dzielimy na dwa zbiegi, z których pierwszy spełnia rolę testu alergicznego. Zabieg właściwy wykonujemy kilka tygodni później.

Implanty włosów i urządzenia, narzędzia używane do ich wszczepiania muszą posiadać stosowne certyfikaty. Zabieg implantacji w klinice Hair-Med wykonuje wyłącznie lekarz o specjalizacji medycyna estetyczna i chirurgia kosmetyczna.

 

Łysienie nie leczone prowadzi do frustracji pacjenta i następowych zmian nastroju, a nawet do depresji.