Sposoby na zdrowe, gęste włosy

 
Od pewnego czasu borykam się z problemem moich włosów. Włosy wydają się być bardzo osłabione. Zauważyłam przetłuszczanie się włosów u nasady głowy. Jednak końcówki włosów są suche. Bardzo trudna jest pielęgnacja takich włosów. Po użyciu jakiegokolwiek produktu do włosów nie widać żadnych efektów. Pielęgnacja włosów z taką przypadłością jest naprawdę trudna.
Początkowo próbowałam korzystać z pojedynczych odżywek do włosów ale nie było większego efektu i za radą sprzedawczyni zaczęłam używać całą linię kosmetyków naturalnych produkowanych przez tą samą firmę.
Po niedługim czasie zaobserwowałam u siebie widoczną poprawę gęstości włosów.

Kosmetyka włosów

Codzienne procedura wygląda tak:
Najpierw używam maskę do przetłuszczających się włosów. Wykonuję to przed umyciem włosów. Ten proces ma za zadanie czyszczenie skóry głowy oraz włosów. Dzięki temu stają się one bardzo miękkie. Pasta jest przeznaczona do włosów przetłuszczających się jak i normalnych. Zawiera szałwię oraz dużą ilość minerałów glinki. Maskę stosuje przed każdym myciem włosów. Pozostawiam ją na około minutę i spłukuje.
Następnie używam detoksykującego szamponu, który zawiera naturalna glinkę. Myje włosy, masuję całą skórę głowy. Spłukuję ciepłą wodą dokładnie całą głowę. Włosy są delikatne, miękkie i pachnące. Używam szamponu przy każdym myciu.
Kolejnym etapem jest detoksykująca odżywka. Elekt widzę od razu po użyciu. Włosy wyglądają na odżywione, wzmocnione i lekkie. Nie zauważyłam, żeby błyszczały, czy były obślizgłe, jak to jest widoczne po użyciu niektórych odżywek.
Następny etap to detoksykujący spray octowy, który nakładam na wilgotne włosy oraz skórę głowy. Nie spłukuje, używam dwa razy w tygodniu. Spray posiada olej chia, ekstrakt z szałwii lekarskie, ocet i glicerynę. Odzywka poprawia kondycje włosów.
Ostatnim etapem jaki wykonuje to pielęgnacja końcówek włosów. Używam do tego detoksykującego serum. Niewielką ilość serum nakładam na końce włosów. Nie spłukuje. Zawarta w serum szałwia poprawia wygląd włosów.
Efekt widać już po pierwszym zabiegu. Włosy wyglądają na zadbane i zdrowe. Produkty do takiej kosmetyki włosów są dostępne od ręki. Są w nich zawarte składniki naturalne.
Jeśli masz podobny problem ze swoimi włosami to polecam spróbować mojej porady.
 

gęste włosy

 

5/5 - (1 vote)