Każda kobieta i prawie każdy mężczyzna uważają, że gęste włosy wpływają na atrakcyjność zewnętrzną posiadacza takich włosów. Włosy także nie są bez znaczenia. Łysa głowa lub bardzo mocno przerzedzone włosy nie są atrybutem atrakcyjności. Jednak wraz z wiekiem coraz więcej osób, a zwłaszcza mężczyzn doświadcza nadmiernego wydania włosów. Dlaczego tak się dzieje i kogo najbardziej dotyka łysienie?

 

Wypadanie włosów

 

Przerzedzenie włosów na głowie lub łysienie są wynikiem różnych przyczyn. Bardzo często o łysieniu decyduje czynnik genetyczny, ale równie często choroby, których doświadczamy (np. choroby tarczycy, anemia, białaczka), a także zaburzenia hormonalne. Łysienie jest też często efektem ubocznym działania różnych leków lub przechodzonej chemioterapii.
Gdy zaobserwujesz u siebie nadmierne wypadanie włosów, to nie powinieneś zwlekać z wizytą u lekarza specjalisty, gdyż tylko w ten sposób możesz w miarę szybko zahamować te niekorzystne zmiany. Oczywiście jeśli zahamowanie wypadania włosów jest możliwe. Bardzo często zahamowanie łysienia jest niemożliwe i w takim wypadku jedynie przeszczep włosów pozwala na ich odzyskanie, ale o tym może zadecydować lekarz specjalista.

 

Diagnoza lekarza dermatologa lub trychologa

 

W leczeniu nadmiernego wypadania włosów priorytetem jest szybka diagnoza doświadczonego lekarza, ustalenie przyczyny wypadania włosów i dobranie właściwej metody leczenia. Metod leczenia nadmiernego wypadania włosów jest kilka, o wyborze tej właściwej lub kilku metod zadecyduje lekarz.
Najczęściej stosowane metody:

  • kroplówki witaminowe
  • mezoterapii igłowa skóry głowy
  • leczenie osoczem bogatopłytkowym
  • środki farmakologiczne

Nie zawsze możliwe jest skuteczne powstrzymanie wypadania włosów i wówczas po ustaniu głównej przyczyny łysienia można zdecydować się na przeszczep włosów, ale o predyspozycji do przeszczepu włosów zadecyduje lekarz po analizie stanu zdrowia pacjenta i ustaleniu możliwego do uzyskania efektu przeszczepu włosów.
Jeśli przeszczep włosów będzie możliwy to będzie to przeszczep włosów metodą FUE czyli pobranie grafów włosów od dawcy, który jest jednocześnie ich biorcą. Przeszczep włosów FUE to obecnie najpowszechniej stosowana na świecie metoda przeszczepu. O jej popularności decyduje duża skuteczność zabiegu i krótki okres rekonwalescencji.

 

osocze bogatopłytkowe terapia

 

5/5 - (1 vote)