Siemie lniane dla włosów

Siemię lniane to prosty sposób na piękne włosy

 

Choć siemię lniane znane jest przede wszystkim jako cenny dodatek do zdrowej diety. Każda z nas może wykorzystać też kosmetyczne właściwości siemienia. Ten dar natury może nam pomóc w walce z licznymi przypadłościami. Umiejętnie wykorzystany, może nas uchronić przed problemami związanymi ze stanem włosów.

Jak wzmocnić włosy za pomocą siemienia lnianego?

By zapewnić sobie zdrowe i piękne włosy, nie trzeba wiele. Siemię lniane, stosowane wewnętrznie i zewnętrznie, może nam w tym znacznie pomóc. Nasiona tej rośliny są przecież cennym źródłem takich witamin, jak witamina A, witamina C i D oraz witaminy z grupy B. Do cenniejszych składników, znajdujących się w siemieniu lnianym, zaliczają się też nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz takie minerały, jak fosfor, potas, wapń, cynk oraz selen. Nasiona lnu, zalane ciepłą wodą, szybko przemieniają ją w gęsty śluz – substancję pełną witamin i minerałów, która może się rewelacyjnie sprawdzić jako naturalny kosmetyk do pielęgnacji włosów. Śluz z ziaren siemienia lnianego pozwoli na wykonanie wielu zabiegów, idealnych w przypadku takich problemów, jak zbyt suche i zniszczone włosy. Zabiegi z siemieniem lnianym pomogą też w walce z takimi problemami, jak wypadanie włosów oraz ich rozdwajanie się. Z siemienia lnianego można też korzystać w przypadku włosów farbowanych, którym z pewnością przyda się dodatkowe wsparcie. Warto tu również podkreślić, że zabiegi kosmetyczne z siemieniem lnianym przyspieszają porost włosów.

W jaki sposób siemię lniane może zostać wykorzystane w walce o piękne i zdrowe włosy?

Wielką popularnością cieszą się maseczki do włosów, przygotowane z ziaren siemienia.
Maseczka taka odżywia i włosy, i skórę głowy, dzięki czemu jej regularne stosowanie pozwoli nam cieszyć się gęstą czupryną. W przypadku włosów kręconych, cennym dodatkiem do pielęgnacji włosów może się stać płukanka. Wykorzystana w trakcie mycia włosów, a dokładniej do ostatniego płukania, zapewni naszym włosom piękny połysk.
Siemię lniane może też wspierać nasze włosy od środka. Włączenie takich ziaren do diety sprawi, że nasze włosy będą mocniejsze, zdrowsze i silniejsze. Wszak i to, co jemy, w istotny sposób wpływa na to, jak wyglądamy.
Zapamiętajcie, że siemię lniane to prosty sposób na piękne włosy.

Więcej informacji w temacie zdrowych włosów znajdziecie również tutaj

 

 

Siemię lniane to prosty sposób na piękne włosy

5/5 - (1 vote)