Trychologia

 

Trychologia jest nauką, która zajmuje się badaniem skóry głowy i włosów. Lekarzem specjalistą tej dziedziny jest trycholog. Obszarem jego działań jest analiza stanu skóry głowy oraz cebulek włosów. Dobiera on indywidualne leczenie dla każdego pacjenta.

Metody leczenia

Na wypadanie włosów można zastosować wiele metod leczenia. Popularne są: szampony, wcierki, a także mezoterapia skóry głowy.
Szampony i wcierki pacjenci często stosują na własną rękę, w domu. Można przygotować je samodzielnie, lub zakupić produkty gotowe w aptece, czy sklepie kosmetycznym.
Bardziej zaawansowaną metodą leczenia jest mezoterapia. Polega na wprowadzeniu do skóry głowy odpowiednich substancji leczniczych, które swoim działaniem powodują biostymulację. Również hamuje wypadanie włosów i pobudza wzrost nowych. Substancje, które wstrzykuje się w skórę głowy dobierane są indywidualnie do pacjenta, a efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu.

Dlaczego warto wybrać się do trychologa?

 

Trycholog jest osobą, która podchodzi do pacjenta całościowo. Spośród wielu przyczyn wypadania włosów odnajduje tą, która jest problemem u danego pacjenta. Działa wielopłaszczyznowo, czyli dobiera odpowiednie leczenie, proponuje kuracje domowe, zabiegi, dietę wspomagającą, czy suplementy, które są wskazane w leczeniu choroby pierwotnej (choroby skóry głowy często są objawem, jakiejś choroby, która rozwija się wewnątrz organizmu). Problem wypadania włosów, często jest bagatelizowany przez społeczeństwo, dlatego w razie problemu warto zasięgnąć porady specjalisty. Zapraszamy.

 

trychologia

 

 

5/5 - (2 votes)