Utrata włosów. Cztery wskazówki jak temu zaradzić?

 

Masz dość wypadania włosów za uchwyty w rurach prysznicowych lub w całym domu? Spokojnie, tracimy od 50 do 100 produktów dziennie. Więc nie przejmuj się też, jeśli znajdziesz kilka włosów na swojej szczotce! W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na utratę włosów. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane stresem, menopauzą, czy też ciążą, zjawisko to ma tendencję do niepokoju!
Przygotowaliśmy listę 4 wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z wypadaniem włosów. Bądź jednak ostrożny, mogą to być poważniejsze problemy medyczne, a w przypadku znacznej utraty włosów nadal zaleca się konsultację z lekarzem lub dermatologiem.

1. Szampony lub zabiegi zapobiegające wypadaniu włosów.

Pierwsza rada dotycząca stosowania szamponów przeciw wypadaniu włosów: szampony przeciw wypadaniu włosów. Wszyscy już o nich słyszeli i są warci spróbowania! Jednakże, stosowanie tych szamponów jest preferowane w przypadku sezonowego, sporadycznego i niewielkiego wypadania włosów. Podczas aplikacji zalecamy wykonanie okrągłych masaży, które aktywują krążenie krwi i tym samym wzrost włosów.

2. Suplementy żywnościowe zapobiegające wypadaniu włosów.

Suplementy diety są tam do zwalczania niedoborów żywieniowych, które mogą powodować wypadanie włosów. Stymulują one wzrost włosów i spowalniają ich wypadanie. Jest to jednak jednorazowa pomoc i te suplementy mają być przyjmowane jako lekarstwo na kilka tygodni, ale nie przez cały rok! Inne naturalne składniki mogą być również podejmowane w celu stymulowania wzrostu włosów i zwalczania utraty włosów, takich jak drożdże piwowarskie lub spirulina.

3. Dieta i rytm życia.

Żywność jest podstawą wszystkiego i wpływa również na jakość Twoich włosów! Niektóre produkty spożywcze mają być preferowane w celu zmniejszenia wypadania włosów:
a. potrawy bogate w żelazo, takie jak pietruszka, kaszanka, rośliny strączkowe czy szpinak;
b. żywność bogata w cynk, taka jak owoce morza, całe ziarna lub produkty mleczne;
c. białko: mięso, ryby lub ikra.

Niektóre produkty spożywcze, takie jak cukinia, dynia czy orzechy należy szczególnie unikać jeśli ma się problem z wypadaniem włosów. Naukowe badania wykazują, że rośliny z rodziny dyniowanych przyczyniają się do utraty owłosienia.

4. Keratyna.

Jeśli cierpisz na przerzedzenie włosów lub łysienie, puder z mikrofibry keratynowej może pomóc Ci zwiększyć gęstość włosów! Jest to proszek składający się z włókien przeznaczonych do posypywania leczonych miejsc, który ma dawać złudzenie grubszych włosów i poprawiać ich gęstość. Puder jest odporny na pot i deszcz, więc jego efekt jest długotrwały. Radzimy nałożyć lakier do włosów w celu utrwalenia całości! Z drugiej strony, jest to produkt kosmetyczny, który w żaden sposób nie rozwiąże problemu utraty włosów.

Oczywiście wszystkie te wskazówki mają być stosowane w przypadku lekkiego wypadania włosów lub jako substytut, ale w przypadku poważnej utraty włosów, radzimy udać się do trychologa lub dermatologa, który będzie wiedział, jak rozpoznać problem utraty włosów!

 

 

Jak naturalnie pobudzić wzrost włosów

5/5 - (2 votes)