Dlaczego wypadają włosy?

Przyczyny wypadania włosów

 
Osoby mające ładne i zdrowe włosy nie mają pojęcia, jak wielką traumą jest tracenie włosów na głowie. Osoba, która ma z tym problem do każdego czesania podchodzi z bijącym sercem. I obserwuje, czy na szczotce nie zostało ich więcej niż było poprzednio. Wypadanie włosów u kobiet jest dla nich koszmarem.

Włosy dla kobiety są niezmiernie ważne, gdyż dodają jej kobiecości i sprawiają, że kobieta czuje się atrakcyjnie. A przerzedzenie ich powoduje, że kobieta przestaje postrzegać siebie, jako osobę godną zainteresowania. Czara goryczy zaczyna się przelewać, gdy przechodnie zwracają uwagę na łysiejącą kobietę. A ciekawscy znajomi wprost pytają, co jest powodem przerzedzenia włosów ?

Włosy wypadają każdemu człowiekowi. Każdy z nas w ciągu jednego dnia gubi około stu włosów. I jest to proces zupełnie normalny, gdyż jest to naturalna selekcja. Ale na miejscu tego, który wypadł zaraz wyrasta nowy włos. A gdy nie wyrasta i robi się pustostan, to wówczas koniecznie trzeba poszukać specjalisty, który sprawdzi co jest tego powodem. Zaniepokoić powinno nas to, jeżeli wszędzie napotykamy nasze włosy i na grzebieniu mamy za każdym razem dużo włosów. To wówczas powód musi być inny niż naturalna selekcja. Tym powodem często bywają różne choroby naszego organizmu.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele.
Jedną z najczęstszych przyczyn jest choroba organizmu. Bardzo często pierwszym objawem choroby jest właśnie wypadanie włosów. Lecz nie tylko podczas choroby, ale również podczas rekonwalescencji często wypadają włosy. Bo kondycja naszych włosów zależy od naszego zdrowia.

Inna przyczyną wypadania włosów mogą być zaburzenia hormonalne. Lecz takie łysienie zazwyczaj dotyczy mężczyzn. Natomiast u kobiet przerzedzanie włosów może być spowodowane menopauzą.

Przyczyną wypadania włosów mogą być także choroby nowotworowe i zakaźne. Oraz takie choroby, jak cukrzyca, anemia, depresja, choroby wątroby, niedoczynność i nadczynność tarczycy, niedobór minerałów w organizmie i witamin.

Do wypadania włosów może przyczynić się również przyjmowanie niektórych leków, jak np. leków zmniejszających krzepliwość krwi, leków hormonalnych, leków przeciw łuszczycowych, leków w chorobach nowotworowych.
Lecz bywają i inne przyczyny wypadania włosów na przykład: stres, czy drastyczna dieta odchudzająca.

Niestety ale łysienie staje coraz powszechniejsze w grupach wiekowych obętych tym ryzykiem.

 

sienie pacjent 1

 

 

5/5 - (2 votes)