Marzeniem każdej kobiety są długie i lśniące włosy. Chociaż większość Pań dąży do tego celu, to jednak wielu kobietom nie udaje się tego osiągnąć z powodu braku odpowiedniej pielęgnacji i higieny włosa. Bardzo często ze względu na napięty harmonogram życia kobiety nie są w stanie odpowiednio zadbać o swoje włosy.
W rezultacie zaniedbań zaczynamy doświadczać utraty włosów i problemów związanych z włosami już od najmłodszych lat.
Jeśli chcesz odzyskać gęstość i blask swoich włosów, możesz podjąć leczenie wypadania włosów.

Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza specjalisty. W trakcie konsultacji uzyskasz szereg porad i opinię specjalisty co dalej możesz zrobić ze stanem swoich włosów. Możliwe, że dla odzyskania pełnej bujności włosów niezbędny będzie przeszczep włosów lub zabieg mezoterapii.

Zanim podejmiesz decyzję co dalej zrobić dla swoich włosów powinnaś poznać kilka zasad codziennego dbania o włosy.

Jak często myć włosy?

Większość z nas zadaje sobie pytanie „ile razy w tygodniu należy myć włosy?”. Są osoby, które myją włosy co drugi dzień, jednak należy zdawać sobie sprawę, że zbyt częste mycie włosów może być bardzo szkodliwe dla ich zdrowia i kondycji. W wyniku częstego myci osłabia się stan skóry głowy i cebulek i włosy dość łatwo wypadają.

Jeśli będziesz je często myć, włosy wyschną. Dlatego ważne jest, aby stworzyć odpowiednią rutynę i myć włosy tylko dwa do trzech razy w tygodniu i przy myciu zapewnić wymagane odżywienie włosów.

Częstotliwość mycia włosów zależy w dużej mierze od rodzaju posiadanych włosów. Kręcone włosy pozwalają na dłuższe przerwy między myciem włosów. Jednocześnie proste włosy mają tendencję do przetłuszczania się i dlatego mogą wymagać częstszego mycia.

Unikaj gorących pryszniców. Podczas gdy gorące prysznice mogą być bardzo odmładzające dla twojej skóry, mogą mieć szkodliwy wpływ na twoje włosy. Dlatego podczas mycia włosów należy unikać gorących pryszniców. Jeśli na zewnątrz jest zbyt zimno, możesz spłukać włosy letnią wodą.

Szampon.

Stosuj jedynie minimalną ilość szamponu, która pozwoli na właściwe umycie włosów.

Suszenie włosów.
Susz włosy ręcznikiem przed zastosowaniem odżywki. Musisz używać wyłącznie dobrej jakości odżywki do włosów. Po umyciu włosów szamponem należy osuszyć je ręcznikiem, zanim nałożysz odżywkę na włosy.

Nadmierna obecność wody we włosach zahamuje skuteczność odżywki, nie pozwoli jej wnikać głębiej we włosy i dlatego należy je właściwie osuszyć. Odżywkę należy nakładać tylko na końcówki, a nie na cebulki włosów.

Rozczesywanie włosów

Rozczesuj włosy dwa razy dziennie. Konieczne jest, aby zdać sobie sprawę, że po gromadzeniu się kurzu i zanieczyszczeń w ciągu dnia musimy usunąć je z włosów, ponownie szczotkując je wieczorem.

Jeśli chcesz mieć gęste, zdrowe i lśniące włosy to powinnaś skorzystać z tych kilku wyżej wymienionych wskazówek.

Jeśli twoje włosy nadal wypadają i są słabe, to oznacza, że potrzebujesz skutecznej terapii włosów i pomocy specjalisty. W tym celu niezbędna jest wizyta u lekarza specjalisty. Być może zabieg mezoterapii i kroplówki witaminowe rozwiążą twoje problemy z włosami. Jeśli nie będą wystarczające w stosunku do twoich oczekiwań to pozostaje przeszczep włosów. Zdaj się na opinię specjalisty..

 

dbaj o włosy

 

 

5/5 - (1 vote)