Przerzedzenie włosów

 

Przerzedzenie włosów to frustrująca sprawa, ale na szczęście są preparaty zagęszczające prześwity we włosach.
Wypadające włosy, to problem wielu ludzi na całym świecie, w tym również w Polsce. Dotyka on zazwyczaj mężczyzn. Ale coraz częściej z wypadaniem włosów borykają się także kobiety.
Zazwyczaj jest to przerzedzenie włosów na czubku głowy z tendencją przerzedzania do przodu.
Przerzedzone włosy u kobiety, to nie lada problem, gdyż każda kobieta czuje się atrakcyjnie wtedy, gdy ma gęste włosy.
Poprzez przerzedzone widać skórę głowy, co bardzo szpeci i tym samym dręczy kobietę. Prześwity na skórze głowy pozbawią ją w jakimś stopniu atrakcyjności i odbierają pewność siebie. Kobieta posiadająca przerzedzone włosy czuje się starsza niż wskazuje jej metryka, gdyż prześwity na skórze głowy postarzają.
Kobieta czuje się wówczas źle psychicznie. Rodzi się w niej obsesja tuszowania niedoboru włosów, która nie pozwala normalnie żyć. Rzadkie włosy bardzo często obniżają poczucie własnej wartości u kobietę, a nawet czasem wpędzają w depresję.

Preparaty zagęszczające włosy

Na szczęście na przeciw tym kłopotom wychodzą firmy kosmetyczne produkujące preparaty, kosmetyki, które maskują przerzedzenia i zagęszczają włosy.
Kosmetyki takie składają się z drobno pociętych keratynowych włókien, które bardzo dobrze i szybko łączą się z naturalnymi włosami. Zagęszczają je i maskują prześwity skóry głowy już w kilkadziesiąt sekund po użyciu. Efekt takiego zagęszczenia utrzymuje się kilka lub nawet kilkanaście dni. Pozytywny efekt preparatów działa na panie, jak magiczna różdżka. Ponieważ kobieta po dokonaniu zagęszczenia włosów od razu czuje się lepiej psychicznie, młodziej i o wiele atrakcyjniej i w rzeczywistości tak wygląda.
Z kosmetyków zagęszczających włosy mogą korzystać nie tylko panie, ale również panowie posiadający podobny problem. ponieważ im częściej od kobiet przerzedzają się włosy. Z tą tylko różnicą, że panowie inaczej podchodzą do tego problemu. Mniej emocjonalnie i bardziej tolerancyjnie w stosunku do swojej osoby. Ale na tym między innymi polega różnica płci.

Mikrowłókna

 

Jak to się dzieje, że włókna tak dobrze trzymają się włosów i skóry na głowie?

Włókna tego kosmetyku są naładowane elektrostatycznie i dlatego są bardzo dobrze przyczepne. Nie szkodzi im nawet silny wiatr, śnieg, deszcz, czy pot. Dodatkowym plusem jest to, że wyglądają bardzo naturalnie i nikt nie pozna, że są to sztuczne włosy. Mikrowłókna, które wszczepiły się we włosy wyglądają, jak naturalne włosy. Nie da się ich odróżnić nawet z bliskiej odległości. Poprzez zastosowanie preparatu włosy na głowie stają się grubsze i bardziej gęste. Co bardzo dobrze wpływa na samopoczucie kobiet i mężczyzn, którzy zastosowali taką kurację.
Kuracja nie jest trudna do przeprowadzenia, wystarczy tylko umyć włosy i je wysuszyć. Następnie rozprowadzić kosmetyk po przerzedzonych miejscach na skórze głowy, pogładzić ręką lub lekko przeczesać włosy.
Cały zabieg trawa bardzo krótko i można go stosować wraz z innymi środkami wzmacniającymi włosy. Kosmetyk ten jest bezpieczny dla skóry głowy i włosów. Nie podrażnia skóry głowy i nie wywołuje alergii. Jest całkowicie bezpieczny. Po zabiegu można używać lakieru, bo też nie zaszkodzi on nowym włoskom.

Efekt zagęszczenia włosów

Efekt zabiegu zależy od stopnia przerzedzenia włosów. Do zabiegu najlepiej nadaje się głowa, która posiada jeszcze sporo włosów. Ponieważ mikrowłókna muszą się do czegoś przyczepić. A najlepsze w tym przypadku są włosy. Gdy ich brakuje, to wówczas mikrowłókna opadną na skórę głowy. I efekt zabiegu będzie słaby lub bardzo słaby.
Kosmetyki do zagęszczania włosów są łatwo dostępne i w przystępnych cenach.
Jeśli przerzedzenie włosów nie jest zbyt wielkie i nie nie wymaga jeszcze przeszczepu włosów to kosmetyki do zgęszczania są świetnym rozwiązaniem problemu przerzedzających się włosów. Jeśli ubytki włosów są tak duże, że zagęszczanie nie przynosi oczekiwanych efektów to zawsze można udać się na konsultacje do specjalisty i dowiedzieć się czy już kwalifikujemy się na przeszczep włosów.

zagęszczanie włosów
 

5/5 - (2 votes)