Badanie włosa

Czym jest analiza pierwiastkowa włosa?

 

Analiza pierwiastkowa włosa to  nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu na podstawie badania włosa i oznaczeniu 29 pierwiastków. W trakcie analizy pierwiastkowej włosów oznaczamy poziom pierwiastków w naszym organizmie. Oznaczamy poziom pierwiastków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz pierwiastków toksycznych.

W badaniu tym określa się nie tylko poziomy danych pierwiastków, ale i także stosunek między nimi, ponieważ wzajemne proporcje między pierwiastkami decydują o poziomie każdego z nich. Niedobór lub nadmiar jednego pierwiastka ma wpływ na inny pierwiastek, np. wapnia i magnezu (wapnia powinno być 2x więcej niż magnezu).

Oznaczenie proporcji między pierwiastkami, pozwala na ocenę prawidłowości procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie i ocenę aktywności metabolicznej organizmu.

Analiza pierwiastkowa włosa pomaga w ustaleniu narażenia organizmu na choroby związane z niedoborem lub nadmiarem niektórych pierwiastków.

W trakcie analizy pierwiastkowej włosa oznaczamy takie pierwiastki jak: bar, brom, chrom, cyna, cynk, fosfor, jod, kobalt, krzem, lit, magnez, mangan, miedź, molibden, nikiel, potas, selen, siarka, sód, srebro, stront, wanad, wapń, żelazo, arsen, glin, kadm, ołów, rtęć.

 

Dlaczego badanie włosa, a nie badanie krwi ?

 

Włosy są jedną z najbardziej aktywnych metabolicznie tkanek i wynik ich badań dostarcza stałych informacji o aktywności metabolicznej organizmu. Poziom pierwiastków we włosach odpowiada poziomowi pierwiastków w narządach wewnętrznych i stężenie pierwiastków we włosach jest o wiele wyższe niż w krwi i surowicy, przez co łatwiej jest je dokładnie oznaczyć właśnie w trakcie badania włosa.

Analiza krwi, nie odda aktualnego stężenia pierwiastków w organizmie, ponieważ zachodzą działania regulujące poziom pierwiastków tzw. mechanizmy homeostatyczne, czyli działania wyrównujące poziom pierwiastków we krwi kosztem rezerw w tkankach i na odwrót. Krew jest cały czas w obiegu, dlatego badanie krwi wykazuje poziom pierwiastków na daną chwilę.
Włos jest tkanką miękką, a organizm nadmiar każdego pierwiastka magazynuje w tkankach miękkich, i dlatego analiza pierwiastkowa włosa jest źródłem bardzo ważnych informacji o zdrowiu pacjenta.

 

Co daje badanie włosa?

Badanie włosa daje miarodajne informacje o stanie naszego organizmu i jego odżywieniu.
Na podstawie wyniku analizy pierwiastkowej włosa określamy typ metaboliczny danej osoby, co daje nam podstawę do stworzenia ogólnych zaleceń związanych ze stylem życia i odżywianiem się.
Wynik analizy pierwiastkowej włosa pomaga dostosować zalecenia dietetyczne, biorąc pod uwagę pierwiastki działające przeciwstawnie lub wspierające się w organizmie pacjenta.

metody zahamowania wypadania włosów

 

Analiza pierwiastkowa włosów w leczeniu włosów

Czy zastanawiałeś się nad swoją dietą i jej wpływem na twoje włosy?
Szukasz dla siebie i swoich włosów odpowiedniej diety? Potrzebujesz witamin i minerałów dedykowanych włosom? Obserwujesz u siebie nadmierne wypadanie włosów?
Jeśli tak jest, to zdecyduj się na Analizę Pierwiastkową Włosów w Hair-Med Mielec.

Odwiedzając nasz gabinet i decydując się na analizę pierwiastkową włosów, otrzymasz:

 • indywidualną dietę metaboliczną
 • program suplementacyjny
 • zalecenia dotyczące właściwej aktywności fizycznej
 • poznasz swój typ metaboliczny i tendencje zdrowotne

 

Analiza pierwiastkowa włosów może pomóc również na wiele różnych dolegliwości:

 • wypadające włosy
 • problemy skórne
 • łamliwe paznokcie
 • nadwagę
 • złą reakcję na stres
 • zaburzenia gastrologiczne (m.in. zgaga, zaparcia, biegunka)
 • problemy z koncentracją
 • brak siły i kondycji
 • zły wpływ pierwiastków toksycznych

Prawidłowe odżywienie organizmu wspomoże każdy proces leczenia pod nadzorem lekarza. Jeśli masz problem z włosami, skórą, paznokciami i inne dolegliwości to rozpocznij leczenie od analizy pierwiastkowej włosów. Zapraszamy do Hair-Med Mielec

U nas zlecisz badanie włosa, a wyniki analizy omówi z Tobą lekarz trycholog

Analiza pierwiastkowa włosów

Zapraszamy do gabinetu Hair-Med w Mielcu

Skontaktuj się z nami

+48 664 021 459 lub +48 507 153 836