Dieta na zdrowe i piękne włosy

Co jeść aby mieć zdrowe włosy

 

Zdrowe i piękne włosy nie muszą być marzeniem.
Co zrobić, by cieszyć się piękną czupryną? Z pewnością warto zadbać o odpowiedni szampon i odżywkę, dzięki którym pielęgnacja włosów pomoże je utrzymać w dobrej formie. Warto też zadbać o zdrową dietę, która może przyczynić się do poprawy naszego wyglądu.

Co jeść, by mieć piękne włosy?

Dieta na zdrowe mocne włosy zalecana jest każdemu, kto ma problemy z osłabionymi i wypadającymi włosami. Warto pamiętać, że wypadanie włosów często ma związek z niewłaściwym sposobem odżywiania się oraz z niedoborami witamin oraz składników mineralnych.
Dieta, która ma pomóc w walce z tym problemem, powinna dostarczać nam sporych ilości witamin z grupy B.
Dla zdrowych i pięknych włosów ważne są też witaminy C oraz E. Cynk, krzem, żelazo oraz siarka to kolejne składniki odżywcze, dzięki którym można wzmocnić włosy. Jakie produkty mogą nam dostarczyć takich witamin i minerałów? W diecie na mocne włosy regularnie powinny się pojawiać ryby, wątróbka oraz nabiał.
Dla pięknych włosów cennym wsparciem są też warzywa, a w szczególności szpinak, brokuły, sałata oraz kapusta. Jeśli naszym głównym problemem jest wypadanie włosów, powinniśmy też częściej sięgać po jaja, orzechy oraz płatki owsiane.
Taka dieta będzie miała świetny wpływ nie tylko na stan naszych włosów, ale i na ogólny stan naszego zdrowia.
Jeśli masz problem z włosami, jeśli masz pytania dotyczące włosów,wpływu odżywiania na kondycję swoich włosów lub przeszczepu włosów to zapraszamy do zadawania pytań

 

zdrowe włosy

5/5 - (1 vote)