Mezoterapia skóry głowy

 

Mezoterapia włosów

Czym jest mezoterapia na wypadanie włosów?

Mezoterapia igłowa głowy, mezoterapia dla włosów to najskuteczniejsza niechirurgiczna metoda zagęszczanie włosów.
Oprócz leczenia zmarszczek i usuwania cellulitu mezoterapia igłowa jest również stosowana w leczeniu wypadania włosów i łysienia androgenowego.
Mezoterapia skóry głowy to seria drobnych zastrzyków aplikowanych w skórę głowy w miejscach pozbawionych włosów, w miejscach o znacznym przerzedzeniu włosów i w miejscach po niedawno wykonanym przeszczepie włosów.

W trakcie zabiegu podajemy substancje odżywcze i regeneracyjne bezpośrednio w okolicę mieszka włosowego, przez co pobudzamy go do intensywniejszego wzrostu. Poza podaniem substancji odżywczych dla mieszków włosów, poprzez serię nakłuć poprawiamy mikrokrążenie skóry głowy i wymuszamy jej samoregenerację.

 

Mezoterapia skóry głowy — zabieg

Mezoterapia igłowa skóry głowy obejmuje wielokrotne wstrzyknięcie specjalnie opracowanego czynnika wzrostu włosów w skórę głowy, tak aby stymulować komórki macierzyste, zwiększyć przepływ krwi do skóry głowy, zachęcić do rozwoju lub ożywienia zdrowszych mieszków włosowych i ogólnie stymulować wzrost włosów.

Mezoterapia na porost włosów w zależności od cech indywidualnych pacjenta może przywrócić utracone włosy, zwiększyć ich gęstość oraz zmniejszyć lub zapobiec dalszej utracie włosów.

Czynniki wzrostu wstrzykiwane podczas zabiegu mezoterapii igłowej to materiały pozyskane naturalnie i zdolne do zainicjowania rozwoju, różnicowania i wzrostu nowych komórek włosów. Zazwyczaj jest to niezbędne białko, które lokalnie istnieje, ale potrzebuje stymulacji, aby konkretna tkanka mogła się w pełni i zdrowo odżywić i rozwinąć.

W trakcie zabiegu lekarz specjalista wstrzykuje w skórę na głowie pacjenta naturalne ekstrakty roślinne, witaminy lub leki, takie jak finasteryd i minoksydyl, które mogą okazać się skuteczne dla zahamowania procesu łysienia.
Decydując się na zabieg mezoterapii skóry głowy, należy wiedzieć, że lekarz wykonujący zabieg wstrzykuje lek, który nie jest szkodliwy dla zdrowia.

mezoterapia skóry głowy

Kiedy i dla kogo polecana jest mezoterapia igłowa głowy?

 • mezoterapia głowy jest polecana osobom, które z jakiś względów nie mogą poddać się transplantacji włosów ale chcą przywrócić ich wzrost lub tylko zahamować wypadanie.
 • mezoterapia skóry głowy jest coraz częściej stosowana u osób przygotowujących się do przeszczepu włosów, żeby odżywić skórę i przygotować ją do przyjęcia nowych mieszków włosów
 • czasami stosuje się mezoterapię po zabiegu przeszczepu włosów, żeby przyspieszyć odrost włosów. Włosy zawsze wyrastają po przeszczepie, ale część pacjentów chce przyspieszyć ten proces i zamawiają zabieg mezoterapii skóry głowy.
 • mezoterapia głowy jest polecana pacjentom, którzy nie kwalifikują się na przeszczep włosów ale pragną przywrócić odrost włosów lub zahamować łysienie. Najczęściej są to pacjenci, którzy z racji zbyt młodego wieku, z powodu chorób towarzyszących lub w związku z zażywaniem leków zmniejszające krzepliwość krwi nie mogą poddać się zabiegowi transplantacji włosów.

 

Przeciwwskazania do mezoterapii skóry głowy

 • cukrzyca
 • choroby nowotworowe
 • zapalenie skóry
 • infekcja wirusowa i bakteryjna
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • przyjmowanie leków immunosupresyjnych

 

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Zapraszamy do gabinetu Hair-Med w Mielcu

Skontaktuj się z nami

+48 664 021 459 lub +48 507 153 836

 

Mezoterapia skóry głowy Mielec. Mezoterapia włosów – Hair-Med

 

Osoby zainteresowane zahamowaniem wypadania włosów i ich odbudową oraz zagęszczeniem zapraszamy do gabinetu Hair-Med w Mielcu.
Najlepiej jest zarejestrować się telefonicznie.
Przed zabiegiem przedstawimy pełną informację o zabiegu, przeciwwskazaniach i możliwych do uzyskania efektach.
Zabieg mezoterapii trwa 20 – 30 min.

Hair-Med – Mielec