Pacjenci i konsultacje

 

Pacjenci, którzy zgłaszają się na konsultacje w temacie przeszczepu włosów najczęściej mają problemy z łysieniem charakterystyczne dla danej grupy wiekowej.
Oddzielna grup to kobiety oraz osoby po wypadkach, najczęściej wypadkach komunikacyjnych.

 

MĘŻCZYZNA W WIEKU 25 – 30 LAT

 

konsultacje przed przeszczepem włosów

W większości przypadków dla młodych pacjentów zalecaną będzie transplantacja metodą FUE

W tym wieku trudno jest przewidzieć jak będzie wyglądała linia włosów za 10 czy 15 lat. Bardzo ważny zatem jest dokładnie zebrany wywiad od pacjenta dotyczący przebiegu łysienia u rodziców lub ich najbliższych rodzin . Dopiero wywiad i wykluczenie innych przyczyn łysienia niż genetyczne, może być podstawa do rozważenia wykonania zabiegu przeszczepu włosów, szczególnie okolicy w której miałby być wykonany zabieg przeszczepu włosów. W większości przypadków zalecaną metoda będzie transplantacja metodą FUE. Transplantacja metoda FUE jest o tyle bezpieczna u młodych pacjentów , ze możemy wykonać tyle przeszczepów ile pacjent będzie chciał , nie ma dolnego limitu tzn nawet 50 , 100 czy 200 przeszczepów ,zabieg taki nie pozostawia linijnej blizny na potylicy. Metoda FUE jest szczególnie polecana dla pacjentów na wyrównanie linii frontowej włosów i zakoli. W przypadku metody „strip”z racji nawet małej inwazyjności bardziej efektywne jest wykonanie już większego przeszczepu dające więcej włosów. I takie zabiegi proponujemy starszym wiekowo pacjentom z zakończonym procesem łysienia

 

MĘŻCZYZNA W WIEKU 30 – 50 LAT

 

łysienie powyżej 30 lat

Bez względu na to jaki zawód wykonujesz aparycja jest ważnym elementem życia, kariery.

W tym okresie wypadanie włosów to duży i częsty problem dla mężczyzny w sile wieku. To wiek w którym mężczyźni pracują, studiują , robią kariery zawodowe, naukowe , zakładają biznesy , chcą ładnie wyglądać z partnerką, żoną. Bez względu jaki zawód wykonujesz aparycja jest ważnym elementem życia, kariery . Po pierwsze dobra rzetelna diagnoza postawiona przez lekarza specjalistę, który praktykuje przeszczepy włosów i posiada długoletnie doświadczenie ułatwi nam dalsze leczenie.

Metody zabiegu transplantacji włosów

Można wykonać zabieg transplantacji metodą STRIP czy metoda FUE, ale co dalej ?. Lekarz specjalista w transplantacji włosów powinien przedstawić wszystkie pozytywne , ale tez negatywne skutki przeszczepu. Nie każdy pacjent jest dobrym kandydatem do przeszczepu włosów . Jest pewna grupa pacjentów noszących bardzo krótkie włosy i to ci powinni mieć wykonany zabieg metoda FUE . Pacjenci z dłuższymi włosami maja do wyboru metodę STRIP i FUE . Gęstość włosów, jakość , wiek i zaawansowanie procesu łysienia tez nie jest bez znaczenia. Zabieg transplantacji może liczyć 1000 włosów i 5 do 6 a nawet więcej tys włosów. Wielość zabiegu zależy od oczekiwań pacjenta , ale i możliwości pobrania włosów z potylicy. Wszystkie te czynniki powinny być dokładnie przedyskutowane z lekarzem przed podjęciem decyzji o zabiegu przeszczepiania włosów. Dobrze wyglądać znaczy być człowiekiem sukcesu, to znaczy dbać o siebie. Przeglądając się w lustrze widzimy zadowolona twarz co przekłada się na nasze zachowanie , na wyniki w pracy , na zachowania międzyludzkie.

 

MĘŻCZYZNA W WIEKU 50+ LAT

 

pacjent do przeszczepu po 50 tce

Chodzimy do fryzjera , do dermatologa do dentysty, dlaczego nie zadbać o włosy?

Wiek nie jest ograniczeniem w przypadku zabiegu przeszczepu włosów . Zabieg transplantacji jest mało inwazyjną procedura, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym . W każdym wieku chcemy dobrze wyglądać i nie prawdą jest że po pięćdziesiątce to już wszystko jedno w co się ubierzemy , jak wyglądamy. Czasy się zmieniły i mężczyźni chcą być atrakcyjni , zadbani pomimo upływającego czasu Jeżeli tylko jest na tyle ilościowo włosów na potylicy, to nawet jeden zabieg przeszczepu włosów może odmieni c nasz wizerunek. Co do metody, to tez musimy ustalić z lekarzem ,która metoda będzie bardziej efektywna i najbezpieczniejsza dla pacjenta metoda FUE czy metoda przeszczepu STRIP. Każdy pacjent wymaga bardzo indywidualnego podejścia i oszacowania w jaki sposób możemy mu pomóc.

 

KOBIETY

 

pacjentka do przeszczepu włosów

Łysienie u kobiet

Wszystkie odwracalne przyczyny łysienia u kobiet powinny być wzięte pod uwagę przez leczącego lekarza specjalistę, przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Kobiety też są pacjentkami , i tez tak jak mężczyźni borykają się z procesem łysienia, oczywiście procentowo dotyczy to mniejszej ilości kobiet . Często kobiety chcą złagodzić linię zakoli lub obniżyć linie włosów. Takie zabiegi umożliwiają możliwość zaczesywania się do góry i wiązania włosów. Zdarzają się tez przypadki u kobiet z podobnym typem łysienia jak u mężczyzn i nawet jeden zabieg transplantacji będzie pomocny . Dobrze zebrany wywiad przez wykwalifikowany personel medyczny z wieloletnich doświadczeniem to podstawa diagnozy.

Badania

Dodatkowo badania laboratoryjne pomogą ustalić przyczynę łysienia u kobiet. Często mamy do czynienia z zaburzeniami hormonalnymi, stresem, niskim poziomem żelaza, witamin, brakiem mikroelementów, czy nawet zatruciem metalami ciężkimi . Możemy tez wykonać dodatkowe badania jak analiza pierwiastkowa włosa. Wszystkie przyczyny odwracalne powinny być wzięte pod uwagę przez leczącego lekarza specjalistę. Jeżeli takie leczenie nie przyniesie skutku to trzeba rozważyć przeszczep włosów. Transplantacja włosów może być wykonana metoda FUE i STRIP i obie metody świetnie się sprawdzają u kobiet.