Trichoskopia

Co to jest trichoskopia?

 

Trichoskopia to nieinwazyjne badanie włosów, skóry głowy i trzonu włosa za pomocą urządzenia nazwanego trychoskopem.
Trychoskop to urządzenie pozwalające na bardzo dokładne zbadanie włosa i owłosionej skóry na głowie, dzięki dużemu powiększeniu otrzymanemu z tego urządzenia.
Badanie trychologiczne umożliwia zaobserwowanie i ocenę nawet najmniejszych zmian w strukturze włosa i skóry na głowie oraz wszelkie .

W trakcie trichoskopii wykonywane są zdjęcia i zapisywane na urządzeniu (np. laptop lub PC), zdjęcia te są archiwizowane i mogą być wykorzystane w trakcie późniejszej pogłębionej analizy stanu włosów pacjenta.

 

trichoskopia badanie włosa

 

Badanie włosa

 

Profesjonalnie przeprowadzone badanie włosa z pomocą trychoskopu to szybka i bezbolesna diagnoza, która pozwala na bardzo szybkie rozpoczęcie odpowiedniego dla zdiagnozowanej choroby leczenia. Dzięki temu istnieją bardzo duże szanse na szybkie zahamowanie nadmiernego wypadania włosów.

Trychoskop to urządzenie diagnostyczne, które pozwala obejrzeć pojedynczy włos z powiększeniem, do 200 razy. Badanie włosa trwa około 30 minut, nie ma żadnych przeciwwskazań dla trichoskopii, czyli każdy pacjent nawet z marszu, może poddać się temu badaniu w gabinecie trychologa.

Dzięki bardzo dużemu powiększeniu pojedynczy włos może być oglądany bardzo dokładnie i wielokrotnie, a lekarz przeprowadzający badanie włosa i skóry głowy omawia jego wyniki z pacjentem i przedstawia plan leczenia wypadających włosów.

 

trychoskop

 

 

Badanie skóry głowy

 

Trichoskopia pozwala na szybką i nieinwazyjną diagnozę choroby skóry głowy. Jeśli masz wrażenie, że dosięgnęła cię jakaś choroba skóry głowy, to nie zwlekaj i skontaktuj się z lekarzem trychologiem, aby otrzymać szybką diagnozę i rozpocząć właściwe leczenie. Trichoskopia jest w tym przypadku nieodzowna przed podjęciem skutecznego leczenia.

 

badanie skóry głowy

 

Trichoskopia Mielec

 

W województwie podkarpackim profesjonalne badanie włosa i skóry głowy przeprowadza lekarz trycholog z Hair-Med w Mielcu.

Osoby chętne na trichoskopię zapraszamy do wcześniejszej rejestracji telefonicznie.

Trichoskopia

Zapraszamy do gabinetu Hair-Med w Mielcu

Skontaktuj się z nami

+48 664 021 459 lub +48 507 153 836

 

Dojazd do Hair-Med Mielec na trichoskopię