Trycholog Warszawa

Przeszczep włosów w Warszawie

 

Trycholog lekarz med. Renata Celarek zaprasza na badanie trychologiczne w Warszawie.
Jeśli obserwujecie Państwo u siebie nadmierne wypadanie włosów, ich łamliwość i ogólnie przerzedzenie włosów na głowie to jest to właściwy czas, aby udać się na konsultacje o badania trychologiczne.

Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy lub okolic to zapraszamy do Gabinetu Trychologa

Zapraszamy na konsultacje dotyczące stanu waszych włosów i predyspozycji do przeszczepu lub innych zabiegów. Konsultacje odbywają się po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu. Konsultacje odbędą się w gabinecie trychologa w Warszawie w Klinice Medycznej (ul. Sarmacka 4)

 

Konsultacje i przeszczep włosów metodą FUE w Warszawie

W trakcie konsultacji omawiamy stan Państwa włosów na podstawie przeprowadzonych badań oraz rodzaje kuracji wskazana dla Państwa włosów.

Jeśli wskazany i możliwy do przeprowadzenia jest przeszczep włosów, to omawiamy go szczegółowo. Przedstawiamy możliwy do osiągnięcia efekt przeszczepu włosów  oraz zalecenia, w jaki sposób przygotować się do transplantacji włosów.
Zabieg przeszczepu włosów przeprowadza doświadczony trycholog – chirurg specjalista transplantacji włosów.
W Hair-Med przeszczepy włosów przeprowadzamy metodą FUE lub w niektórych przypadkach metodą STRIP, w zależności od potrzeb i uzgodnień z pacjentem. Zabieg metodą FUE jest z reguły rozłożony na minimum dwie sesje zabiegowe.

 • metoda FUE tzn. Follicular Unit Extracion polega na odizolowaniu poszczególnych silnych mieszków, ich pobraniu i wszczepieniu w miejsce ubytków. Chirurg nacina skórę w miejscu przeznaczonym do przeszczepu i wprowadza tam pojedynczo pobrane mieszki. Pojedyncze mieszki pobiera się przy pomocy tzw. mikropunchów. Zabieg jest bardzo czasochłonny. Pacjent będący biorcą jest sam dla siebie dawcą zdrowych mieszków włosów.
 • Metoda STRIP polega na wycięciu paska włosów z tylu głowy w miejscu szczególnie gęsto owłosionym i przeszczepieniu go w miejsce pozbawione włosów. Przeszczep metodą STRIP pozostawia większą bliznę, ale pozwala w trakcie jednego zabiegu na przeszczepienie większej ilości włosów. Transplantacja włosów metodą STRIP jest wskazana przede wszystkim dla ofiar wypadków.

Konsultacje

 • wywiad z trychologiem pozwalający ocenić stan zdrowia włosów i pacjenta i predyspozycje do ewentualnego przeszczepu włosów oraz wybór metody przeszczepu
 • ocena ogólnego stanu zdrowia pacjenta
 • informacja o zażywanych lekarstwach
 • ustalenie oczekiwań pacjenta i ocena szans na ich spełnienie
 • pełna informacja o zabiegu przeszczepu włosów
 • informacje o środkach znieczulających podawanych w ramach zabiegu
 • wycena kosztów znieczulenia, przeszczepu i leczenia

 

Przed zabiegiem przeszczepu włosów

 • zlecamy wykonanie kilku badań laboratoryjnych – morfologia krwi, układ krzepnięcia, poziom glukozy we krwi na czczo i analiza moczu
 • 10 dni przed przeszczepem nie można przyjmować leków przeciwzapalnych, również Aspiryny i innych leków spowalniających krzepnięcie krwi
 • niewskazane jest też przyjmowanie witaminy B i E oraz suplementów witaminowych
 • 24 h przed zabiegiem należy odstawić alkohol i papierosy
 • w dniu zabiegu należy dokładnie umyć włosy ale nie stosować żadnych kosmetyków do włosów, olejków i innych środków do pielęgnacji włosów

 

Przeszczep włosów – zabieg

 • Sposób rozmieszczenia przeszczepów, ich rodzaj i liczba zgodnie z ustaleniami podczas konsultacji
 • Przeszczep właściwy poprzedza pobranie i przygotowanie do wszczepienia mieszków włosów

Po zabiegu

 • w przypadku rozległego przeszczepu zakładamy opatrunek na głowę
 • w przypadku niezbyt rozległego pola przeszczepu nie ma konieczności zakładania opatrunku
 • nie ma przeciwwskazań, aby w 2 godz. po zabiegu przeszczepu prowadzić samochód lub odbyć podróż samolotem
 • po ok. 14 dniach zapraszamy na kontrolę do naszej kliniki. Kontrolę przeprowadzi trycholog operator
 • pełen powrót do normalności wynosi od kilku do kilkunastu dni po transplantacji

Ryzyka związane z przeszczepem włosów

 • przeszczep włosów jest zabiegiem bezpiecznym
 • bardzo rzadko dochodzi do miejscowej infekcji skóry głowy
 • czasami występuje przejściowe osłabienie czucia skóry na głowie
 • czasami zdarza się ograniczony obrzęk czoła

Przeciwwskazania dla przeszczepu włosów

 • stany zapalne skóry na głowie
 • czynne nowotwory
 • cukrzyca
 • dolegliwości sercowo-naczyniowe
 • zaburzenia hormonalne u kobiet

Lek. med. Renata Celarek – Trycholog

certyfikat ishrs 

 

 

przeszczep włosów FUE Kraków

 

 

 

przeszczep włosów FUE Wrocław

 

 

 

trycholog warszawa

 

 

Mezoterapia skóry głowy – Hair-Med Warszawa

Pacjentom, którzy z różnych względów nie kwalifikują się do skorzystania z przeszczepu włosów ale chcą przywrócić ich wzrost lub zahamować łysinie polecamy zabieg mezoterapii głowy.
Mezoterapia ma za zadanie właściwe odżywienie skóry na głowie, pobudzić mikro krążenie i zainicjować szybszy wzrost włosów.
Bardzo często mezoterapia jest polecana przed przeszczepem włosów, aby przygotować skórę do przyjęcia nowych mieszków włosów. Mezoterapia głowy jest również polecana na zakończenie zabiegu przeszczepu włosów, aby przyspieszyć ich odrost.
Mezoterapia głowy jest polecana pacjentom, którzy nie kwalifikują się na przeszczep włosów z uwagi na niezbyt duże ubytki włosów oraz pacjentom, którzy z uwagi na stan swojego zdrowia nie mogą skorzystać z przeszczepu. Najczęściej są to pacjenci, którzy z racji zbyt młodego wieku, z powodu chorób towarzyszących takich jak cukrzyca, choroby nowotworowe, infekcje bakteryjne i zapalenie skóry lub w związku z zażywaniem leków zmniejszające krzepliwość krwi nie mogą zostać zakwalifikowani do transplantacji włosów.

 

Czym jest mezoterapia głowy

Mezoterapia skóry głowy to seria zastrzyków aplikowanych w skórę głowy w miejscach pozbawionych włosów, w miejscach o znacznym przerzedzeniu włosów i w miejscach wyznaczonych do przeszczepu włosów oraz w miejscach po niedawno wykonanym przeszczepie.
W trakcie mezoterapii podajemy substancje odżywcze i regeneracyjne bezpośrednio w okolicę mieszka włosowego. W ten sposób pobudzamy mieszki do intensywniejszego wzrostu. Poprzez serię nakłuć poprawiamy mikro krążenie na głowie i wymuszamy samoregenerację skóry.

 

Mezoterapia igłowa głowy w Warszawie

 

Jeśli mieszkasz w Warszawie i walczysz z wypadaniem włosów i chcesz zmusić włosy do intensywniejszego wzrostu oraz zagęszczenia to zapraszamy do gabinetu Hair-Med w Warszawie.
Prosimy zarejestrować się telefonicznie.
Przed zabiegiem mezoterapii, podobnie jak przed innymi zabiegami zawsze przekazujemy pełną informację o zabiegu, przeciwwskazaniach i możliwym do uzyskania efektem. Efekty mezoterapii nie są widoczne od razu, potrzeba trochę czasu, aby docenić mezoterapię i cieszyć się poprawą stanu swoich włosów.
Zabieg mezoterapii głowy trwa ok. 20 – 30 min.
Zapraszamy do zadawania pytań i konsultacji w naszym warszawskim gabinecie.

 

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym

 

W warszawskim gabinecie trychologa polecamy leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym.

Zabiegi leczenia łysienia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego tzw.. PRP (Platelet Rich Plasma) wykorzystują potencjał regeneracyjny organizmu do odbudowy tkanek. Leczenie osoczem to naturalna i całkowicie bezpieczna terapia, która stymuluje organizm pacjenta do regeneracji komórek włosów (mieszków). W trakcie terapii osoczem wykorzystuje się preparat przygotowany bezpośrednio z osocza pacjenta. Preparat z osoczem wstrzykuje się w skórę głowy, wszędzie tam, gdzie występuje problem przerzedzenia włosów. Osocze bogatopłytkowe to preparat własny i jego stosowanie nie wiąże się z ryzykiem reakcji alergicznych.

 

mezoterapia skóry głowy

 

 

 

 

 

 

 

 

transplantacja włosów

 

 

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym

 

 

 

 

Przeszczep włosów to obecnie jedyna skuteczna i trwała metoda uzupełnienia ubytków włosów.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym przez doświadczonego lekarza trychologa, specjalistę transplantacji włosów.

 

Przeszczep włosów Warszawa. Lekarz Trycholog zaprasza na kompleksowe badania trychologiczne, mezoterapia głowy i leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym.

tel: 664 021 459

 

Pytania do trychologa

  Przeszczep włosów Warszawa. Lekarz Trycholog - badania trychologiczne

  Rejestracja do trychologa w Warszawie ☎ +48 664 021 459

   

  Lekarz Trycholog, przeszczep włosów Warszawa ul.Sarmacka 4a, 02-972 Warszawa Wilanów

  - badania trychologiczne i przeszczep włosów — dojazd do trychologa na konsultacje lub zabieg.