Każdemu człowiekowi bez względu na płeć i wiek wypada dziennie około 100 włosów i jest to normalne zjawisko, ale zdarza się, że czasami tracimy dużo więcej włosów, co negatywnie wpływa na ich gęstość i na nasz ogólny wygląd i wtedy powinniśmy zastanowić się co z tym zrobić. Powodów wypadania włosów może być wiele — kwestie zdrowotne czyli choroby nam dokuczające w okresie znacznego wypadania włosów, stres, niewłaściwa dieta, genetyka i wiele innych przyczyn. Niezależnie od przyczyn wypadania włosów, zdiagnozowanych lub niezdiagnozowanych przyczyn, bardzo dobrze jest wspomóc się domowymi sposobami, które pomogą ograniczyć ich wypadanie. Jest kilka łatwych do wdrożenia i zarazem skutecznych sposobów na poprawienie kondycji swoich włosów i lepsze ich odżywienie, przez co staną się silne i przestaną nadmiernie wypadać

 

Ziołolecznictwo lekarstwem na wypadanie włosów

Zbawienne działanie ziół jest znane ludzkości od wieków. Zioła były pierwszymi lekarstwami człowieka i nadal są istotnym . Również w naszych czasach zioła odgrywają istotną rolę w leczeniu wielu chorób oraz w zapobieganiu lub rekonwalescencji po chorobach. Co więcej, zioła coraz częściej wykorzystuje się je w pielęgnacji włosów i w zapobieganiu nadmiernego wypadania włosów . Najlepsze zioła na wypadanie włosów to niezaprzeczalnie pokrzywa oraz kozieradka. Pokrzywa, spożywana w formie herbaty jako napar, wzmacnia cebulki włosów i ich ogólną kondycję oraz wygląd. Z kozieradki natomiast najlepiej jest przygotować tzw. wcierkę w skórę głowy. Regularne stosowanie obu ziół z pewnością zmniejszy skalę wypadania włosów, a zarazem nada włosom blasku i witalności.

 

Wcierki lekarstwem na wypadanie włosów

Oprócz naturalnej wcierki z kozieradki, warto także zdecydować się o zakup wersji tradycyjnej kozieradki dostępnej w sklepach. Z reguły najsilniejsze działanie mają produkty do wcierki przygotowane na bazie alkoholu, jednak mogą one uczulać osoby o wrażliwej skórze i dlatego najlepiej przetestować dwa rodzaje, aby dobrać ten idealny dla swojej skóry i włosów. Gotowe wcierki kupione w sklepie lub aptece zagęszczą włosy, pobudzą i wzmocnią cebulki i przede wszystkim ograniczą wypadanie włosów.

 

Wypadanie włosów – suplementacja

Nie od dziś wiadomo, że najważniejsza i najskuteczniejsza jest pielęgnacja włosów stosowana od środka. Dlatego warto zaopatrzyć się w suplementy diety ukierunkowane na poprawę kondycji włosów. Najlepiej stosować te, których skład jest bogaty w skrzyp i pokrzywę. Oprócz tych dwóch ziół dobrze jest przyjmować również inne niezbędne składniki, których okresowo może brakować w naszej diecie, mam na myśli witaminę C, witaminę A, magnez i potas.
Oprócz przybliżonych w tekście 3 sposobów ma zahamowanie wypadania włosów, należy zadbać o zdrową, poprawnie zbilansowaną dietę, a także o ogólną kondycję fizyczną organizmu.
Domowe sposoby na zdrowe, silne włosy to dobry i tani sposób na zminimalizowanie problemu wypadających włosów. Nie zawsze domowe metody mogą być skuteczny z uwagi na przyczynę wypadania włosów, np. stan chorobowy lub leczenie chemioterapią.
Należy pamiętać, że domowe metody to jedynie opcja pośrednia i dlatego należy skorzystać z konsultacji u lekarza trychologa. To właśnie trycholog po badaniu włosa znanym jako trichoskopia określi przyczynę wypadania włosów i dobierze odpowiednie leki, witaminy i minerały oraz udzieli wskazówek co robić, aby zminimalizować wypadanie włosów.

5/5 - (1 vote)