Trichoskopia to jedno z częściej wyszukiwanych zapytań w wyszukiwarkach internetowych, z uwagi na rosnącą popularność tego typu badań.
Trichoskopia to nieinwazyjne i bezbolesne badanie w gabinecie trychologa, pozwalające na ocenę stanu skóry głowy oraz włosów. Polega ono na dokładnym obejrzeniu powierzchni włosa i skóry głowy w bardzo dużym powiększeniu, za pomocą trychoskopu, czyli urządzenia działającego podobnie jak mikroskop, podłączonego do komputera i pozwalającego na zapisywanie zdjęć na dysku i wielokrotną analizę wykonanych zdjęć. Specjalistyczne oprogramowanie wskazuje i automatycznie oblicza istotne dla prawidłowej diagnozy włosa parametry, co znacznie ułatwia i poprawia efektywność pracy trychologa.

Badania trichologiczne z użyciem trychoskopu stały się popularne z chwilą pojawienia się na rynku urządzeń medycznych coraz lepszych trychoskopów, pozwalających na bardzo duże powiększenie włosa i dokładną analizę skóry głowy i włosów za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

Przygotowanie do trichoskopii

Trichoskopia nie wymaga szczególnego przygotowania do badania, ale należy pamiętać, aby w dniu badania nie myć włosów i nie używać żadnych kosmetyków poprawiających kondycję i wygląd włosów.
Badanie trichoskopowe pozwala na dokładne ustalenie stanu włosów i przyczyny ich nadmiernego wypadania. Mając szybką i zarazem właściwą diagnozę, lekarz trycholog może niezwłocznie rozpocząć odpowiednią kurację hamującą wypadanie włosów i przyspieszającą ich odrost.

Wskazania do wykonania trichoskopii

  • łysienie androgenowe
  • łysienie plackowate
  • łysienie telogenowe
  • łysienie bliznowaciejące
  • przewlekły łupież
  • świąd skóry głowy
  • pieczenie skóry głowy

Przeciwskazania dla trichoskopii

Badanie trichoskopowe jest wolne od przeciwwskazań

Czas trwania trichoskopii

Badanie trychoskopem trwa około 30 min i kończy się postawieniem diagnozy.

 

trichoskopia Mielec

 

5/5 - (1 vote)