Przeszczep włosów dla kobiet. Czy kobiety są dobrymi kandydatkami do przeszczepu włosów?

 

Łysienie jest problemem mężczyzn, ale również kobiety wraz z wiekiem często tracą włosy. Jeśli tracą włosy podobnie jak mężczyźni, to można się zastanawiać, czy podobnie jak mężczyźni, kobiety mogą poddać się zabiegowi przeszczepu włosów.

Niestety nie mogą, wiele kobiet nie jest dobrymi kandydatkami na dawcę włosów do przeszczepu, ponieważ zwykle mają inny rodzaj łysienia niż mężczyźni.

 

Łysienie typu męskiego

Łysienie typu męskiego odsłania części czubka głowy. Jednak boki i tył głowy są zwykle pokryte zdrowymi, odpornymi na łysienie mieszkami włosowymi.

Mężczyźni z tym rodzajem łysienia mają w określonych miejscach silne włosy do włosy do przeszczepu. Dzieje się tak, ponieważ naturalnie występujący w organizmie enzym łączy się z testosteronem, tworząc substancję chemiczną o nazwie DHT, a ta substancja chemiczna jest odpowiedzialna za wypadanie włosów na czubkach głowy mężczyzn, jeśli doświadczają łysienie typu męskiego.

Łysienie typu męskiego w większości przypadków nie wpływa na kondycję i ilość włosów z tyłu i na bokach głowy włosów. Obszary te mają zdrowe mieszki włosowe i są doskonałym miejscem do pobrania włosów do przeszczepu. Są to tak zwane miejsca stabilne, ponieważ pozostają niezmienione na przestrzeni czasu, włosy tutaj  nie wypadają, tak jak robią to mieszki włosowe dotknięte DHT.

 

 

kwalifkacje do przeszczepu włosów u kobiet

 

Łysienie typu kobiecego

Łysienie typu kobiecego jest inne od męskiego. Kobiety w większości przypadków nie mają dużych obszarów silnych mieszków włosów odpornych na łysienie. Włosy na bokach i z tyłu głowy mają również tendencję do przerzedzania się, podobnie jak przód i czubek głowy. DHT wpływa na wszystkie obszary włosów, co bardzo często czyni włosy tak słabe i jest ich tak mało na obszarach dawcy, że przeszczep włosów u wielu kobiet jest niemożliwy.

Wszelkie mieszki włosowe dotknięte DHT po prostu wypadną, jeśli zostaną przeniesione w trakcie procedury przeszczepu włosów, to one również wypadną po jakimś czasie. Przenoszenie mieszków dotkniętych DTH z miejsca na miejsce nie wpływa na podstawową ich naturę i będą one słabły, aż wypadną.

Włosy u kobiet wypadają w sposób bardziej rozproszony niż u mężczyzn, przerzedzają się równomiernie na całej głowie. Ponadto kobiety w większości przypadków nie mają problemu z zakolami. Problemem kobiet nie jest całkowite wyłysienie jakiegoś obszaru, ale problemem jest ilość włosów na głowie, ich znaczne i postępujące przerzedzenie. U większości kobiet z nadmiernym wypadaniem włosów nie ma obszar z dużą ilością silnych mieszków zdolnych do przeszczepienia w nowe miejsce bez uszczerbku wizerunkowego dla obszaru dawcy.

Badania i doświadczenie lekarzy trychologów pozwalają stwierdzić, że nieduży odsetek kobiet z problemem przerzedzających się włosów jest dobrymi kandydatkami do operacji przeszczepu włosów.

Jedną z grup kobiet, które kwalifikują się do przeszczepu włosów, to  kobiety, które mają wzór wypadania włosów podobny do łysienia typu męskiego. Te kobiety mogą poddać się zabiegowi przeszczepu włosów FUE i efekt zabiegu będzie trwały i zadowalający.

Do przeszczepu włosów łatwo kwalifikują się kobiety z łysieniem mechanicznym lub trakcyjnym, które straciły włosy w wyniku jakichś zdarzeń lub przez długi czas, używały ciasnych fryzur powodujących ciągnięcie lub rozciąganie włosów. Jedną z przyczyn mechanicznego łysienia jest systematyczne używanie ciasnych “wałków do włosów”. Te kobiety kwalifikują się do przeszczepu włosów, ponieważ mają zawsze jakiś nienaruszony obszar włosów, z którego można pobrać włosy do przeszczepu.

Kolejna grupa kobiet z predyspozycjami do przeszczepu włosów to kobiety, które przeszły operacje, np. operacje plastyczne lub onkologiczne i w wyniku operacji cierpią na wypadanie włosów wokół miejsc nacięcia. W takich przypadkach przeszczep włosów może pomóc w odzyskaniu włosów i swojego wcześniejszego wyglądu.

 

Przeszczep włosów dla kobiet

Wspólną cechą wszystkich kobiet kwalifikujących się do przeszczepu włosów metodą FUE jest fakt, że mają one obszary zdrowych mieszków włosowych, które można wykorzystać jako miejsca dawcy i przeszczepić mieszki na obszary o znacznym ubytku lub przerzedzeniu włosów.

O tym czy kobieta cierpiąca na przerzedzenie włosów lub ich całkowitą utratę w niektórych miejscach kwalifikuje się do przeszczepu, zadecyduje lekarz w trakcie badania trychologicznego. Trichoskopia da jednoznaczną odpowiedź już w trakcie pierwszej wizyty w gabinecie dobrego lekarza trychologa.

Należy wiedzieć, że przeszczep włosów dla kobiet jest najbardziej radykalną metodą leczenia łysienia i efekt końcowy przeszczepu nie pozwoli na osiągnąć takiej samej gęstości włosów, jaką miały przed wypadaniem, ale pozwoli zakryć przerzedzone miejsca i uzupełnić ubytki. Panie powinny zgłaszać się do lekarza trychologa z problemem wypadających włosów na jak najwcześniejszym etapie, aby móc wdrożyć inne metody leczenia słabych mieszków włosowych.

 

5/5 - (1 vote)