Domowe sposoby na pobudzenie wzrostu włosów

 

Większość kobiet i pewna grupa mężczyzn preferują długie włosy. Nie zawsze jest to możliwe do osiągnięcia, ale należy próbować, również domowymi metodami jeśli zależy nam na szybkim wzroście włosów i ich zagęszczeniu.

Poznaj z nami różne sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów, ale wdrażając je, pamiętaj, że jednym z decydujących o wzroście włosów czynników jest genetyka i tego czynnika domowymi sposobami nie zneutralizujesz.

 

W jaki sposób przyspieszyć wzrost włosów

 

Jeśli uwarunkowania genetyczne nie wpływają ujemnie na wzrost twoich włosów, to zwróć uwagę na inne czynniki, które mogą wpływać na ich wzrost. Pamiętaj o roli takich czynników jak wiek, rodzaj włosów, dieta, choroby przebyte i aktualne, poziom stresu, zażywane leki, używki.

Zdrowy, higieniczny tryb życia na pewno wpływa na szybkość wzrostu włosów i dlatego warto zastosować się do kilku reguł i domowymi sposobami poprawić kondycję swoich włosów.

Kilka istotnych do wypróbowania sposobów jak przyspieszyć wzrost włosów to m.in.

 • Jedz zdrową żywność — spożywanie zdrowej żywności generalnie wpływa pozytywnie na stan naszego zdrowia, ale istnieje kilka produktów spożywczych, które stymulują wzrost włosów, w tym rośliny strączkowe, które są bogate w białko. Białko skutecznie stymuluje wzrost włosów i je wzmacnia. Spożywaj pokarmy zawierające biotynę lub witaminę B7, takie jak żółtka jaj i nasiona oraz niskotłuszczowe produkty mleczne bogate w wapń.
 • Rzuć palenie i inne używki zawierające środki halucynogenne. Według badań palenie może uszkadzać mieszki włosowe i powodować brak równowagi w cyklu wzrostu włosów
 • Dbaj o sen, o jakość snu i odpowiednie wysypianie się aby twoje włosy szybciej rosły. Badania wskazują, że podczas snu hormon wzrostu przyspiesza rozmnażanie komórek i stymuluje wzrost włosów. Dla osoby dorosłej 7-8 godzin snu na dobę jest niezbędne.
 • Unikaj stresu, ponieważ wysoki poziom stresu może powodować wypadanie włosów. W ramach walki z nadmiernym stresem staraj się uprawiać jakiś sport lub yogę, koncentruj się na czynnościach przynoszących tobie zadowolenie i regularnie śpij.
 • Czesz i myj delikatnie swoje włosy. Stylizację włosów prowadź delikatnie i wyłącznie z użyciem polecanych, sprawdzonych produktów do pielęgnacji włosów. Zapomnij o nienaturalnych kompozycjach włosów powodujących ich ciągłe naprężenie.
 • Stosuj masowanie skóry głowy, ponieważ regularne masowanie skóry na głowie stymuluje i poprawia krążenie krwi w mieszkach włosowych, dzięki czemu pobudzamy włosy do wzrostu. Masowanie skóry głowy to metoda skuteczna dla każdej osoby w jakimś stopniu.
 • Zastosuj aloes, który zawiera duże ilości witaminy A, C i E. Witaminy A, C, E i B12 znacząco przyczyniają się do wzrostu komórek i mieszków włosów oraz zapobiegają nadmiernemu wpadaniu włosów.

 

aloes dla włosów

 

 • Zastosuj olejki eteryczne, istnieją badania, które potwierdzają pozytywny wpływ olejków eterycznych na zrost włosów, ale nie dotyczy to każdej osoby
 • Zastosuj olej rycynowy, ponieważ jest on bogaty w witaminę E, która wraz z olejem zostanie nałożona bezpośrednio na włosy i dzięki temu szybko i obficie przeniknie w głąb włosów. Olej rycynowy utrzymuj na włosach przez ok. 60 min, po czym dobrze je spłukuj czystą wodą.
 • Zastosuj oliwę z oliwek. Oliwa z oliwek może być skutecznym sposobem na wydłużenie włosów, ponieważ zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które stymulują wzrost włosów i sprawiają, że będą miękkie. Oliwa z oliwek wcierana we włosy ułatwia wchłanianie kwasów tłuszczowych bezpośrednio do mieszków, a tym samym stymuluje ich wzrost. Oliwę spłukuj z włosów po ok. 60 min.

 

olejek do włosów

 

 • Pamiętaj, aby dostarczać organizmowi odpowiednią potrzebną do zdrowego funkcjonowania codzienną dawkę witamin. W tym celu stosuj również witaminy w tabletkach, nie zdaj się wyłącznie na witaminy zawarte w spożywanych produktach. W sezonie jesienno-zimowym skorzystaj z kroplówki witaminowej.

Bogatsi w wiedzę i porady zawarte w tym tekście możecie spróbować, która z porad będzie skuteczna dla waszych włosów. Pamiętajcie, że wszelkie anomalia lub stany chorobowe włosów i skóry głowy nie podlegają leczeniu domowymi sposobami, ale należy udać się na konsultacje do lekarza — lekarz trycholog lub dermatolog.

 

długie zdrowe włosy