Wypadanie włosów

 

Większość ludzi myśląc o naturalnym wypadaniu włosów, z reguły myśli o mężczyznach w średnim wieku, którzy zaczynają tracić włosy i po prostu łysieć.
Prawda o wypadaniu włosów wygląda inaczej, wszyscy codziennie tracimy włosy i nie zwracamy na to uwagi, dopóki nie dostrzegamy, że naprawdę ubywa nam włosów. Problem wypadania włosów dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet w różnym wieku. Włosy tracimy nie tylko w wyniku łysienia androgenowego, ale wskutek wielu czynności wykonywanych codziennie.

Codziennie widzimy wypadające włosy i z reguły nie zastanawiamy się nad tym ile ich tracimy, ale możliwe jest, że tracimy dużo więcej włosów niż jest to do przyjęcia. Średni wskaźnik wypadania włosów u kobiety lub mężczyzny, który nie cierpi na łysienie typu androgenowego wynosi około stu włosów dziennie.
Nie jest to mało, ale jest wiele praktyk, które możemy wdrożyć, a które mogą spowodować znaczący spadek liczby wypadających włosów. Jeśli nasze codzienne praktyki nie redukują wypadania włosów to nieodzowna jest wizyta u trychologa

Co powoduje wypadanie włosów?

 

W zapobieganiu wypadaniu włosów najważniejsze jest samodzielne zidentyfikowanie sytuacji, zwyczajów i naszych codziennych czynności, które powodują nadmierne wypadanie włosów.
Większość włosów, które tracimy to efekt tego, co z nimi robimy.

  • Jeśli jesteś kobietą i wiążesz włosy gumkami, to może to oznaczać utratę 20-50 włosów dziennie, postaraj się to zmienić
  • Jeśli chodzisz na pływalnię i nosisz lateksowy czepek pływacki, to tracisz kolejne kilka – kilkanaście włosów.
  • Jeśli po kąpieli energicznie osuszasz włosy ręcznikiem to na ręczniku i podłodze znajdziesz kolejne kilkanaście lub więcej włosów.
  • Kolejnym błędem, który popełniamy często po kąpieli jest czesanie włosów, gdy są mokre. Chociaż ma to sens, ponieważ łatwiej jest rozczesać włosy to jednak jest łatwiej je wyrywać lub uszkodzić, gdyż włosy mokre są znacznie podatniejsze na pękanie.
  • Jeśli z uwagi na charakter swoich włosów musisz czesać mokre włosy to używaj tylko grzebienia z szerokimi zębami.

Czynności i nawyki pomagające zachować więcej włosów

Najważniejszą czynnością dla powstrzymania wypadania włosów jest dbanie o odpowiednią dietę i dostarczanie w trakcie posiłków odpowiedniej ilości witamin niezbędnych dla zachowania naszych włosów w dobrej kondycji.
Ponieważ większość z nas osób aktywnych zawodowo nie zawsze ma czas, aby regularnie jeść i kontrolować ilość przyjmowanych witamin i minerałów dlatego, aby upewnić się, że otrzymujemy wszystkie nasze składniki odżywcze, powinnyśmy przyjmować multiwitaminę. W aptekach dostępne są różne rodzaje multiwitamin, w tym takie, które są specjalnie skomponowane na wzmocnienie i wzrost włosów.
Istnieje szereg składników odżywczych, które są odpowiedzialne za wzrost i wzmocnienie włosów. Są to przede wszystkim witaminy B, D, E i biotyna.
Jeśli chcemy poprawić swoją dietę pod kątem wzmocnienia włosów to dodanie większej ilości chudego białka jest bardzo korzystne dla włosów.

Skóra głowy, a wypadanie włosów

 

Powinniśmy dbać o swoją skórę głowy, ponieważ skóra głowy jest podłożem, w którym rosną włosy.
Zdrowa skóra na głowie to podstawa dla zdrowia naszych włosów.
Wielu trychologów i innych lekarzy ekspertów, którzy specjalizują się w zapobieganiu wypadaniu włosów zaleca stosowania olejku do skóry głowy oraz regularny masaż skóry głowy.
Chociaż pomysł na utrzymywanie tłustej skóry głowy możesz uważać za niestosowny dla Ciebie, to należy wiedzieć, że olejki pomagają w utrzymaniu zdrowszych mieszków włosowych i przyspieszają wzrost włosów.
Kolejnym sposobem na prawidłową i skuteczną pielęgnację skóry głowy jest jej masaż. Masaż możemy wykonać z olejkiem lub bez olejku.
Masowanie głowy inicjuje dodatkowy przepływ krwi do mieszków włosowych i wspomaga wzrost zdrowszych, mocniejszych włosów.

 

Bogatsi o przedstawioną w tekście wiedzę, wprowadzając tylko kilka z przedstawionych zmian w swoim życiu codziennym możemy radykalnie zmniejszyć liczbę wypadających włosów.
Prawidłowe, zrównoważone odżywianie, odpowiednia stylizacja i pielęgnacja skóry głowy oraz rezygnacja ze złych dla włosów nawyków pozwala na poprawę kondycji włosów i zapobiega ich wypadaniu.
Nie zwlekaj i rozpocznij już dzisiaj, dbałość o zdrowie i kondycję swoich włosów nie jest wcale taka trudna.

 

wypadanie włosów a suszenie włosów

 

 

5/5 - (4 votes)