Kiedy cieszymy się słońcem i latem, cierpią nasze włosy. Jak pomóc włosom przesuszonym od słońca?

Istnieje wiele sposobów ale najprostsze to nawilżanie włosó z użyciem powszechnie znanych owoców lub warzyw.

Jak zadbać o przesuszone od słońca włosy

Delikatnie podgrzej oliwę z oliwek. Wmasuj ją we włosy, pomijając nasadę. Włosy owiń ręcznikiem, po 20 minutach je umyj. Świetnym produktem odżywczym jest miód. Możesz go dodać na przykład do oliwy z oliwek. Oba produkty pogrzej i nałóż na włosy.

Pomocne w regeneracji włosów są jajka. Jedno jajko połącz z dwoma łyżkami oliwy. Taką maseczkę nałóż na włosy. Spłucz po 15 minutach.

Składniki kolejnej maski, która zregeneruje przesuszone włosy to dwie łyżki miodu, jedno żółtko jajka i dwie łyżki jogurtu naturalnego. Preparat nałóż na włosy, spłucz po 20 minutach.

Składniki nawilżające znajdziesz w awokado. Po rozgnieceniu dodaj do niego odrobinę miodu. Maskę wzmocnij jogurtem naturalnym lub oliwą. Nałóż na suche włosy, spłucz po 20 minutach.

Przesuszone włosy odżywi i nawilży domowa maseczka z banana i oleju kokosowego. Olej kokosowy wymieszaj w blenderze z bananem. Mieszankę trzymaj na włosach 20 minut.

Pamiętajcie aby latem szczególnie dbać o swoje włosy.

 

przesuszone od słońca włosy

 

Jeśli masz poważne problemy z łysieniem i utrzymaniem włosów w dobrej kondycji to zapraszam na konsultacje w klinice lub telefoniczne – Klinika przeszczepu włosów Hair-Med

 

5/5 - (2 votes)