5 najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie zdrowych włosów

 

Kto nie marzy o długich, gęstych i zdrowych włosach? Zarówno mężczyźni, jak i kobiety chcą uzyskać i utrzymać swoje włosy w doskonałej formie. Zdrowe włosy są mocne, jedwabiste i gładkie. Gęste, pociągające włosy, które lśnią jasno to rodzaj zdrowia włosów, które większość ludzi zawsze stara się osiągnąć.

Chcesz dla siebie tych długich, jedwabistych włosów? Tego rodzaju włosy są często przesadzone w celach promocyjnych w reklamach produktów do włosów i pielęgnacji włosów, ale włosy twoich marzeń są nadal bardzo osiągalne również w prawdziwym życiu. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najbardziej sprawdzonych i skutecznych sposobów na utrzymanie zdrowych włosów.

Daj włosom przystrzyżenie

Zadbaj o regularne przycinanie włosów. Krótkie włosy należy przycinać co 4–8 tygodni, a zalecany okres przycinania włosów średnich i długich to 6–12 tygodni. Jeśli nie podoba ci się tak częste chodzenie do fryzjera, możesz to zrobić w domu z odrobiną praktyki. Wszystko, czego potrzebujesz, to nożyczki, maszynka do strzyżenia aby rozpocząć pracę z domowymi wykończeniami.

Przycinanie włosów wspomaga wzrost włosów. Może to zabrzmieć bezproduktywnie, ale jest to bardzo prawdziwe. Wynika to z faktu, że regularne przycinanie pomaga usunąć zniszczone włosy i rozdwojone końcówki, a prowadzi dalszy wzrost włosów od nasady. Przycinanie końcówek sprawi, że twoje włosy będą bardziej miękkie i bardziej elastyczne, a tym samym zapobiegną łamaniu.

Oczyść szamponem i odżywką

Szampon do włosów jest bardzo ważny, ponieważ pomaga oczyścić skórę głowy. Kiedy myjesz szamponem, zwróć uwagę na skórę głowy, a nie końcówki włosów. Powinieneś także znać odpowiednią ilość szamponu do użycia, w zależności od długości włosów. Wynika to z faktu, że po nałożeniu szamponu włosy stają się suche, usuwając wszystkie olejki eteryczne odpowiedzialne za ich nawilżenie i nadanie im naturalnego połysku. To, jak często musisz myć włosy, będzie się różnić w zależności od jego tekstury, ale raz lub dwa razy w tygodniu jest idealny dla większości ludzi.

Kondycjonuj włosy za pomocą wysokiej jakości odżywki po umyciu szamponem, aby zrewitalizować swoje pasma wilgocią. Przed nałożeniem odżywki osusz mokre włosy czystym ręcznikiem. Zastosuj odżywkę ze szczególnym naciskiem na końcówki włosów, a nie na cebulki.

Dobra dieta

Jest to prawdopodobnie najbardziej skuteczny i najważniejszy sposób na utrzymanie zdrowych włosów. Witaminy, białka i żelazo znajdujące się w niektórych produktach spożywczych są bardzo istotne dla wzrostu włosów. Komórki włosów potrzebują tych składników odżywczych do wzrostu. Nadają również włosom naturalny połysk. Zalecamy włączenie do codziennej diety pokarmów bogatych w żelazo, takich jak ryby, fasola, soja i warzywa. Powinieneś również uwzględnić źródła bogate w białko, takie jak mleko, groszek i soczewica. Pij codziennie dużo wody, aby wzmocnić pracę związaną z dietą. Utrzymanie nawodnienia oznacza zdrową skórę, paznokcie i oczywiście włosy.

Zastosuj oleje do włosów

Jest to powszechny sposób promowania zdrowego wzrostu włosów. Jest to bardzo tradycyjny sposób na zapewnienie zdrowo wyglądających włosów. Działa poprzez regulację ilości oleju wytwarzanego przez gruczoł olejowy w skórze głowy.

Wytworzony olej następnie nawilża włosy i skórę głowy. Staraj się regularnie nakładać odrobinę oleju kokosowego, migdałowego lub oliwkowego na skórę głowy i pasma. Jeśli masz cienkie lub proste włosy, nałóż na nie olejki eteryczne, takie jak olej kokosowy, przed szamponem i pomiń ich regularne stosowanie. Twój typ włosów jest bardziej podatny na olej, więc nadmiar oleju sprawi, że będzie wyglądał na obciążony. Jeśli masz suche włosy, nałóż olej, gdy włosy są mokre, aby uszczelnić je w wilgoci. Ponieważ twoje włosy są bardziej suche, olej pomaga włosom zachować ich wilgotność, zapobiegając ich łamaniu. Nie uwierzysz w rezultaty: miękkie, łatwe do ułożenia, zdrowe włosy. Zapewniam cię, że nie będziesz rozczarowany.

Ostrożnie obchodź się z włosami

Musisz obchodzić się z włosami z dużą ostrożnością. Użyj szczoteczki z szerokim włosiem, aby rozczesać włosy. Mokre włosy należy czesać delikatnie, ponieważ pasma są bardzo słabe w porównaniu do włosów suchych. Z pasmami należy obchodzić się z dużą ostrożnością, aby ich nie nadmiernie rozciągnąć, powodując pękanie w procesie. Rozczesuj włosy codziennie, najlepiej dwa razy dziennie i szczotkuj od dołu do góry.

Od czasu do czasu możesz zafundować swoim włosom zabieg dostarczający włosom witam i pobudzający mieszki włosów do wzrostu, czyli mezoterapia gówy

 

sposoby na zdrowe włosy

5/5 - (1 vote)