Najlepsze wskazówki dotyczące pobudzenia włosów do wzrostu

 

Oprócz problemów z nadwagą, drugim bardzo istotny problemem w życiu wielu kobiet i mężczyzn są wypadające włosy. Istnieje wiele metod na spowolnienie wypadania włosów lub nawet na przywrócenie odrostu włosów. Większość terapii dla wypadających włosów jest i powinna być stosowana pod kontrolą lekarza trychologa, ale są również pewne metody leczenia i styl życia, które każdy z nas może wdrażać samodzielnie, jako element wspomagający terapię prowadzoną przez trychologa.

 

Jak pobudzić włosy do wzrostu?

Stosując kilka przedstawionych poniżej wskazówek, możemy powstrzymać wypadania włosów, poprawić ich kondycję i pobudzić włosy do wzrostu.

Zbilansowana dieta czyli spożywanie zdrowej i pożywnej żywności

Zbilansowana dieta jest najskuteczniejsza w odrastaniu nowych włosów. Najlepszymi źródłami składników odżywczych mogą być zielone warzywa, fasola, ryby i mięso. Włącz do codziennej diety ryby, zielone warzywa liściaste, orzechy, jajka i kurczaka. Pomoże to Twoim włosom rosnąć dłużej, zapobiegając ich wypadaniu.

Szczotkuj włosy 1 – 2 razy dziennie

Delikatnie szczotkuj włosy dwa razy dziennie przez 2-3 minuty. To zwiększy krążenie krwi w dłoni. Nie szczotkuj włosów energicznie, rób to delikatnie, ale przez kilka minut.

Masuj skórę głowy podczas mycia szamponem

Podczas mycia włosów szamponem delikatnie masuj skórę głowy. Masuj głowę palcami przez jedną do dwóch minut. W ten sposób zwiększasz krążenie krwi w skórze głowy i pobudzasz włosy do odrastania.

Masuj skórę głowy ciepłym olejem

Skutecznym sposobem na poprawienie odrastania włosów jest masowanie głowy ciepłym olejem. Olej kokosowy, oliwa z oliwek, lub inny rodzaj oleju podgrzej nieco i masuj ten olejek na skórze głowy przez ok. 15 minut, a po godzinie umyj włosy szamponem.

Olej rycynowy w terapii dla włosów

Wmasuj olej rycynowy we włosy i skórę głowy przed pójściem spać, a rano umyj włosy szamponem. Terapię olejem rycynowym powtarzaj dwa razy w tygodniu, a po kilku tygodniach zobaczysz różnicę we stanie swoich włosów.

Ocet jabłkowy

Użyj octu jabłkowego jako odżywki po myciu szamponem.
Ocet jabłkowy usuwa z włosów brud, zarazki i kurz i sprawia, że ​​włosy rosną, cebulki włosów są mocne, a włosy stają się jedwabiście miękkie.
Jeśli nie lubisz zapachu octu, możesz dodać do niego dowolny olejek eteryczny.

Codziennie pij wystarczającą ilość wody

Woda jest bardzo istotnym elementem, zbilansowanej dla włosów diety dlatego pij dużo wody. W ten sposób nawadniasz skórę i dostarczasz wiele niezbędnych minerałów i mikroelementów.

Unikaj nadmiaru szamponu w trakcie mycia włosów

Utrzymanie czystości włosów jest bardzo istotne i w tym celu używamy szamponu, ale nie należy przesadzać z jego używaniem, a zwłaszcza nie używać szamponu codziennie.

Odżywka do włosów

Osoby, których mają nadmiernie przesuszone włosy, powinny każdorazowo po umyciu włosów stosować nawilżającą odżywkę. Pozwoli to utrzymać wilgotność i elastyczność włosów. Po umyciu włosów szamponem nałóż odżywkę, odczekaj pięć minut, a następnie umyj głowę wodą.

Suszenie włosów

Nie używaj suszarki z gorącym powietrzem. Włosy susz ręcznikiem, ale nie pocieraj ich zbyt mocno.
Po kąpieli prawie wszyscy wycierają głowy ręcznikami. Jednak nadmierne pocieranie uszkadza mieszki włosowe. Zamiast tego owiń włosy ręcznikiem na kilka minut tak, aby wchłonął wodę z włosów.

 

jak obudzić włosy do wzrostu

Jeśli wszystkie samodzielnie stosowane metody na poprawienie kondycji włosów zwodzą, to należy niezwłocznie skorzystać z pomocy trychologa. Lekarza trycholog i trichoskopia dadzą odpowiedź, co jest przyczyną wypadania włosów. Gdy przyczyna będzie znana, to wtedy można podjąć skuteczną terapię.

 

Jeśli mieszkasz w Mielcu lub na Podkarpaciu to zapraszamy do Gabinetu Hair-Med. Nasz lekarz na podstawie trichoskopi oceni stan Twoich włosów i zaleci skuteczną terapię na odrost włosów, a w ostateczności oceni możliwości dla przeszczepu włosów.

 

olejek do włosów

 

5/5 - (1 vote)