Wypadanie włosów to przypadłość, która dotyka wielu ludzi, w większości są to mężczyźni z łysieniem androgenowym ale problem przerzedzania włosów dotyczy również kobiet.

Ci, którzy doświadczają wypadania włosów, nieustannie szukają produktu, suplementu, lekarstwa lub czegokolwiek co zahamuje wypadanie włosów i poprawi ich kondycję, a idealnie będzie jeśli dany produkt spowoduje odrost włosów.

W tym tekście chciałbym przybliżyć kilka produktów i zachowania, które mają pozytywny wpływ na włosy. Jeśli zastosujesz niektóre z poniższych wskazówek, możesz zapobiec wypadaniu włosów, a nawet w rzadkich przypadkach pobudzić swoje włosy do odrostu.

Jeśli będziesz osobą świadomą tego, które produkty i zachowania powodują szkody włosom, a które poprawiają kondycję włosów, to pozwoli ci przejąć częściową kontrolę nad ich wypadaniem.

 

wypadanie włosów u kobiet

 

Jak zapobiegać wypadaniu włosów, kilka rad

 

Jeśli obserwujesz u siebie nadmierne wypadanie włosów to:

 • Zrezygnuj z używania suszarki, ponieważ fale gorącego powietrza podawane na włosy powodują uszkodzenie struktury włosa, a w konsekwencji wypadanie. W miarę możliwości susz włosy ręcznikiem lub pod lekkim nadmuchem letniego powietrza
 • Zrezygnuj z farb do włosów. Zmiana koloru włosów, nawet jeśli robisz to tylko sporadycznie, powoduje uszkodzenie włosów, a tym samym ich osłabienie.
 • Zrezygnuj z uczesań i nadmiernej stylizacji, które powodują nienaturalne naprężenie włosów, co może w efekcie powodować ich osłabienie i wypadanie
 • Zrezygnuj z nakryć głowy, które przez dłuższy czas stosowania powodują uciskanie na skórę głowy
 • Staraj się ograniczyć węglowodany, dieta bogata w węglowodany może również prowadzić do wypadania włosów. Węglowodany są przekształcane przez organizm w cukier, a wyższy poziom cukru we krwi może powodować szybsze wypadanie włosów.
 • Staraj się unikać sytuacji stresowych. Stres może prowadzić do wypadania włosów i wczesnego siwienia. Unikanie stresu nie jest łatwym zadaniem w dzisiejszych czasach ale należy próbować, a pomocna w tym może być joga.
 • Unikaj częstego i długiego wystawiania głowy na działanie promieni słonecznych
 • Jeśli z jakichś powodów, np. w pracy masz do czynienia z chemikaliami i chlorem to koniecznie musisz zabezpieczyć włosy przed ich szkodliwym działaniem
 • Zadbaj o prawidłowy sposób czesania i rozczesywania włosów. W tym celu zawsze używaj grzebienia z szerokimi zębami, w ten ograniczysz ilość splątanych i wyrywanych włosów. Czesz włosy gdy są suche.
 • Jeśli obserwujesz nadmierne wypadanie włosów, to zgłoś się do specjalisty i skontroluj poziom hormonów. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, wypadanie włosów może być spowodowane brakiem równowagi hormonalnej. Brak równowagi estrogenu lub androgenu, albo nadczynność lub niedoczynność tarczycy może powodować wypadanie włosów. Leczenie zaburzeń równowagi hormonalnej może zatrzymać wypadanie włosów, a nawet spowodować ich odrastanie w miejscach pozbawionych włosów.
 • Pamiętaj o przyjmowaniu odpowiedniej ilości witamin, zarówno w pokarmach jak i z suplementów. Szczególnie zadbaj o dostarczanie witamin z grupy B. Możesz je znaleźć w mleku, żółtkach jaj i drożdżach lub możesz wziąć suplementy, np. kroplówki witaminowe.

 

Korzystając z informacji zawartych w tym tekście, na pewno zahamujesz lub spowolnisz wypadanie włosów. Chcąc zdobyć więcej informacji lub zdiagnozować swój przypadek wypadania włosów powinieneś udać się po poradę do lekarza  trychologa.

 

jak zapobiegać wypadaniu włosów

 

 

Na konsultacje u trychologa polecamy Gabinet Hair Med Mielec

5/5 - (2 votes)