Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczepy włosów metodą FUE to obecnie najnowocześniejsza metoda chirurgicznej odbudowy włosów.
Efektem końcowym przeszczepu włosów metodą FUE będzie pełne pokrycie włosami wcześniej powstałych ubytków włosów (wyłysienia).
Zanim zdecydujecie się na przeszczep włosów FUE powinniście widzieć co to jest FUE i jak przebiega zabieg przeszczepu tą metodą.

Co oznacza FUE?

FUE czyli Follicular Unit Excision oznacza ekstrakcję jednostek mieszków włosowych z dobrze owłosionych miejsc na głowie pacjenta, najczęściej z tyłu głowy, a następnie wszczepienie ich w miejsca pozbawione włosów. Takie miejsca, np. zakola wcześniej przygotowujemy na przyjęcie pojedynczych wcześniej pobranych włosów.
W przypadku przeszczepu FUE biorca włosów jest jednocześnie dawcą, co wyklucza odrzucenie przeszczepionych włosów, chociaż dla pojedynczych mieszków mogą zdarzyć się przypadki ich odrzucenia.

Przeszczep włosów metodą FUE zapewnia znacznie lepsze efekty kosmetyczne w porównaniu ze starszymi metodami przeszczepów opartych na przeszczepach paskowych, czyli wszczepianiu wcześniej wyciętych pasków skóry z silnymi cebulkami włosów.
Metoda FUE nie powoduje powstawania blizn, tak jak to miało miejsce w przypadku metody polegającej na przeszczepie pasków skóry z cebulkami włosów.
Stosując starsze metody przeszczepu wycinano cały pasek skóry z tyłu głowy i zwykle pozostawiało to dość dużą bliznę w miejscu pobrania włosów.
Bardzo często te blizny mogą się rozciągnąć i stają się szpecącą tył głowy. Dlatego tzw. metody paskowe odchodzą w zapomnienie na rzecz przeszczepu włosów metodą FUE.

Metoda FUE jest najlepszą obecnie stosowaną metodą przeszczepu włosów z kilku względów, m.in.
1. Blizny. Po przeszczepie FUE nie powstają blizny, a jeśli gdzieś jednak powstaną to są prawie niewidoczne.
W przypadku przeszczepu FUE włosy są usuwane w maleńkich jednostkach mieszków włosowych (1-3 włosy) i są przeszczepiane bezpośrednio w skórę głowy. Te włosy są przeszczepiane bezpośrednio z obszaru dawczego bez konieczności odcinania paska skóry i dlatego po zabiegu nie mamy widocznych blizn na skórze głowy.
W okolicy dawczej pojawią się mikroskopijne blizny po pobraniu mieszków, ale są one wielkości ukłucia igłą na skórze. Te blizny są niewidoczne tzw. gołym okiem.
2. Czas gojenia po przeszczepie FUE jest znacznie krótszy niż w przypadku zastosowania innych metod przeszczepów włosów.
3. Metoda FUE jest idealna dla osób, które chcą krótko przycinać włosy. Krótkie przycięcie włosów nie odsłoni blizn po przeszczepie, ponieważ ich nie ma
4. Przeszczep FUE jest odpowiedni dla osób z bardzo małą ilością włosów, ponieważ nie wycinamy pasków skóry z włosami, a jedynie wyodrębniamy pojedyncze włosy z cebulką, dlatego w miejscu ich pobrania nie tworzymy widocznych, znaczących ubytków włosów.
5. Stosunkowo proste i szybkie przygotowanie do przeszczepu FUE. Przed zabiegiem przeszczepu wykwalifikowany trycholog, chirurg sprawdzi, ilość i gęstość twoich włosów i określi czy zabieg FUE zapewni dobre pokrycie wcześniej powstałej łysiny.

przeszczep włosów metodą FUE

 

W trakcie jednego zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE pacjentom przeszczepia się ok. 4000 – 4500 grafów włosów, czyli ponad 10 000 pojedynczych włosów.
Przeszczep włosów metodą FUE pozwala na odzyskanie włosów po 10-12 miesiącach, chociaż pierwsze efekty są widoczne po ok. 3 miesiącach.
Decydując się na przeszczep włosów decydujesz się na najlepszą i najtrwalszą metodę odzyskania włosów i poprawienie swojego wyglądu, a w przypadku niektórych osób odzyskanie pewności siebie i przywrócenia poczuci młodości.

Więcej informacji na temat przeszczepu włosów metodą FUE oraz innych metod na poprawienie kondycji swoich włosów znajdziesz na https://hair-med.pl oraz w trakcie konsultacji u trychologa w gabinecie Hair-Med w Mielcu. Nasz trycholog okresowo prowadzi konsultacji w Krakowie, Warszawie i Rzeszowie.
Zapraszamy.

 

przeszczep FUE

 

 

5/5 - (1 vote)