Kilka faktów dotyczących przeszczepu włosów

 

Przeszczep włosów stał się jedynym skutecznym lekiem na łysienie u mężczyzn i kobiet i zawsze przynosi oczekiwane wspaniałe wyniki. Dlatego coraz więcej osób doświadczających łysienia decyduje się na transplantację włosów.
Pierwszym krokiem w kierunku transplantacji włosów jest właściwy wybór kliniki świadczącej przeszczepy oraz wybór sposobu zabiegu.
Jak wybrać tą właściwą klinikę i sposób przeszczepu dowiecie się z tego tekstu, który powstał na podstawie doświadczeń i rozmów z pacjentami naszej kliniki.

W momencie, gdy osoba decyduje się na przeszczep włosów, zwykle stara się uzyskać informacje na temat zabiegu z różnych źródeł.
Najprostszym i najczęściej stosowaną strategią jest gromadzenie informacji od znajomych i przez Internet.
Internet jest łatwym i atrakcyjnym sposobem pozyskiwania informacji ale niestety w każdym temacie zawiera pewien zakres wątpliwych, a nawet błędnych informacji.
Podobnie jak w wielu innych dziedzinach także informacje dotyczące usług medycznych i przeszczepu włosów FUE są niekiedy błędnie podawane przez niektóre serwisy.
Dlatego wszelkie informacje dotyczące transplantacji włosów pozyskane z sieci lub od znajomych należy zweryfikować w konkretnych klinikach przeprowadzających zabieg przeszczepu włosów.

W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących przeszczepu włosów metodą FUE.

 

Przeszczep włosów FUE to łatwa i szybka technika przeszczepu ?

Niestety jest to opinia nie do końca prawdziwa ponieważ jest to zabieg trwający kilka godzin (najczęściej 6-8 godzin), wymagający doświadczonego lekarza operatora wyposażonego w narzędzia porównywalne do tych używanych w trakcie zabiegów mikrochirurgicznych ale jest to zabieg komfortowy dla pacjenta.
W trakcie zabiegu Pacjent ma stworzone warunki do oglądania programu telewizyjnego lub czytania książki. Nie musi koncentrować sie na samym zabiegu i wykonywanych przez lekarza operacjach.
Przed zabiegiem obszar, z którego zostaną pobrane mieszki włosowe oraz obszar, w którym zostanie przeprowadzony przeszczep, zostają znieczulone miejscowo.
Następnie włosy, a właściwie mieszki włosów przeznaczone do przeszczepu są pobierane z tzw. bezpiecznej strefy dawcy. Strefa ta jest zwana bezpieczną ponieważ na mieszki włosowe w tym obszarze hormon DHT nie ma wpływu i są one odporne na łysienie androgenowe.
Ponieważ mieszki włosowe przeznaczone do przeszczepu przyjmuje się z bezpiecznego rejonu łysienia typu męskiego u dawcy, który jest jednocześnie biorcą dlatego mają one nieodróżnialne cechy dziedziczne.
Przeszczepione mieszki włosowe będą utrzymywały swoją odporność na wypadanie w kolejnych latach.
Z uwagi na liczbę przeszczepianych mieszków zabieg ten musi trwać kilka godzin.

 

Tylko mężczyźni mogą skorzystać z przeszczepu włosów FUE ?

Nie jest to prawdą. Wśród osób korzystających z przeszczepu włosów FUE jest coraz liczniejsza grupa kobiet, jest to grupa szacowana na kilkanaście do 20% pacjentów.
Panie regularnie uciekają się do przeszczepu włosów, aby obniżyć linię włosów z przodu lub zwiększyć objętość włosów i uzyskują podobne efekty jak mężczyźni.

 

Przeszczep włosów nie jest odpowiedni dla osób w starszym wieku ?

Jest to fałszywe stwierdzenie, ponieważ nie wiek pacjenta ale siła i kondycja jego włosów decydują o możliwości i efektach przeszczepu. Osoba decydująca się na przeszczep powinna mieć silne do przeszczepu włosy na swoim obszarze dawczym. Ponieważ osoby w starszym wieku częściej i mocniej doświadczają łysienia androgenowego dlatego prawdopodobnie po kilku latach będą musiały poddać się kolejnemu zabiegowi aby utrzymać osiągnięte przez pierwszy zabieg transplantacji efekty.

 

Jak szybko osiąga się planowany efekt przeszczepu włosów ?

Osoby, które przeszły przeszczep włosów, zwykle natychmiast chciałyby zobaczyć efekt końcowy zabiegu ale tak niestety nie jest.
Po przeszczepie włosów prawidłowy ich rozwój następuje po około roku.
Pewna grupa pacjentów po 2 do 3 tygodni po zabiegu doświadcza nawet wypadania włosów w miejscach przeszczepu ale bez obaw, jest to chwilowy proces, po którym mieszki włosów w miejscu przeszczepu ulegną wzmocnieniu i będą się prawidłowo rozwijały.
W ciągu 2-2,5 miesiąca włosy urosną o około 1,5 cm miesięcznie i wejdą w typowy cykl rozwojowy.
Od dziewiątego miesiąca przeszczepione włosy zaczną nabierać własnej struktury, a pod koniec 1 roku nabiorą grubszego i obszerniejszego wyglądu i osiągną swoją normalną strukturę.

 

Przeszczep włosów to jedna z najdroższych metod leczenia łysienia androgenowego ?

Coraz więcej osób, które doświadczają łysienia, decyduje się na odzyskanie swoich włosów metodą przeszczepu FUE. Przeszczep włosów nie jest już bardzo drogim zabiegiem jak to bywało w przeszłości i jednocześnie jest to najskuteczniejsza metoda odzyskania utraconych włosów. Przeszczep włosów jest jedyną trwałą metodą odzyskania włosów.
Biorąc pod uwagę sumy wydawane na podobne do peruk protezy włosów i roczne koszty ich utrzymania to koszt trwałego leczenia łysienia, na przykład przez przeszczepu włosów FUE jest rozsądnym wyborem.
Dokładną cenę przeszczepu włosów można skalkulować wyłącznie indywidualnie po zapoznaniu się ze stopniem ubytku włosów u pacjenta i z jego oczekiwaniami od zabiegu. Najlepiej udać się do wybranej kliniki przeszczepu włosów na konsultacje z lekarzem specjalistom.
Kilka przydatnych informacji o cenie przeszczepu włosów znajdą Państwo tutaj

 

kilka faktów o przeszczepie włosów

 

Trochę informacji o przeszczepie włosów FUE w j. angielskim znajdą Państwo tutaj

5/5 - (3 votes)